image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi reddedildiğinde bu vize reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu (reconsideration applications) dışında herhangi bir itiraz hakkı yoktur.

Öğrenci çocuk aileleri için İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu yapan ancak olumsuz sonuç alan kişilerin itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu (reconsideration applications) dışında herhangi bir itiraz hakkı bulunmaz. İngiltere Konsolosluğu tarafından gönderilecek olan ret mektubunda başvuru sahiplerine itiraz hakkının olup olmadığı bildirilir. Yani konsolosluktan gönderilecek olan bu ret mektubunda kişinin idari itiraz (administrative review) veya itiraz davası (appeal) hakkı olup olmadığı belirtilir.

Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Dairesi (UK Visas and Immigration), İngiltere vizesi türleri, prosedürleri, itiraz hakları, ücretleri gibi konularla ilgili her konuda belirli aralıklarla değişiklik yapmaktadır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin herhangi bir hata veya eksiklik nedeniyle vize reddi alması durumunda firmamız uzmanları ile iletişime geçmeleri yararlı olacaktır. Uzmanlarımız kişilerin durumlarına göre itiraz haklarını nasıl kullanabileceklerine dair yapılması gereken tüm işlemleri gerçekleştireceklerdir. Vize reddi alan kişiler itiraz başvurusu süresi dolmadan firmamız danışmanları ile iletişime geçerek itiraz başvurularını yapabilir ve sonucu olumluya çevirebilirler.

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi, İdari İtiraz ve İtiraz Davası başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle mutlaka titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebileceği için iyi hazırlanmış bir dosya İngiltere vizesi başvurularında çok önem taşır. Bunun için profesyonel danışmanlık almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçmek ve her konuda detaylı bilgi almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1225 defa görüntülendi

Sıkça Sorulan Soruları