image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Birleşik Krallık vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre belirlenmiş olan başvuru prosedürü gereğince İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi başvurusunda fotoğraf ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgilerin verilmesi şarttır.

İngiltere vizesi başvurularında İngiltere vize ve göçmenlik yönetmelikleri gereğince biyometrik bilgilerin verilmesi şarttır. Başvuru sahibinin yakından çekilmiş bir yüz fotoğrafı ile 10 parmağından alınan parmak izlerinden oluşan bu bilgiler verilmezse vize başvurusu geçerli sayılmamaktadır. Dolayısıyla tüm vize başvurularında olduğu gibi İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi başvurusunda da bu bilgilerin verilmesi şarttır.

Biyometrik bilgiler, İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan vize randevusu sırasında başvuru dosyası ile birlikte verilir. Dolayısıyla bu bilgileri yalnızca başvuru sahibi verebilir. Yani başvuru sahibi yerine bir başkasının vize randevusuna katılarak vekâleten İngiltere vizesi başvurusu yapması mümkün değildir.

Başvuru merkezinde biyometrik fotoğraf çekilirken yüzde tanınmayı engelleyecek şekilde gözlük, peçe gibi bir aksesuar ile başta şapka, örtü vb. olmamalıdır. Yalnızca başörtüsü, geleneksel ya da dini bir amaçla takılıyorsa kapalı bir şekilde fotoğraf çektirilmesine izin verilir. Bu fotoğraf çekilirken ayrıca yüzde kalıcı gibi algılanabilecek olan geçici yara izleri, süslemeler, kına gibi herhangi bir şeyin olmaması da dikkat edilmesi gereken bir husustur.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nde alınan biyometrik parmak izleri ise lazer yardımı ile alınır. Yani mürekkep gibi herhangi bir madde kullanılmaz. Parmak izleri alınırken de yine fotoğraf çekilirken olduğu gibi parmaklarda herhangi bir geçici hasar, kesik, süsleme, kına, boya vb. olmamasına dikkat edilmelidir.

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurular olması nedeniyle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren İngiltere konsolosluğu vize memurlarının en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebileceği ihtimaline karşı bu başvurularda vize danışmanlığı almak başvuru sahiplerine pek çok yarar sağlamaktadır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek danışmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve vize başvuru sürecine dair her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve 2006’dan bu yana binlerce başvuru sahibine profesyonel destek sağlamış olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1142 defa görüntülendi

Sıkça Sorulan Soruları