image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Evlilik Vizesi

İngiltere Evlilik Ziyareti Vizesi, Birleşik Krallık’a evlenmek ya da partnerlik kaydı yaptırmak üzere gidecek olan kişilerin başvuru yapabilecekleri ziyaret kapsamlı bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere’de evlenmek ya da partnerlik kaydı yaptırmak isteyen başvuru sahipleri İngiltere Evlilik Ziyareti Vizesi başvurusu yapabilirler. Bu işlemlerden birini gerçekleştirmek üzere İngiltere’ye gidecek olan başvuru sahiplerinin bu vizenin özel şartlarının yanında İngiltere ziyaretçi/turist vizesi genel şartlarını da sağlayabilmeleri gerekmektedir.

Ziyaret kapsamlı bu İngiltere vizesinin kendine özgü şartlarından en önemlisi; başvuru sahibinin gidiş amacının evlilik işlem ve sürecini İngiltere’de gerçekleştirmek olmasıdır. Yani İngiltere Evlilik Ziyareti Vizesi başvurusu yalnızca evlenmek veya partnerlik kaydını İngiltere’de yapılması amacını taşımalıdır. Eğer eşler/partnerler evlilik sonrasında İngiltere’de kalmak ve bu ülkede yaşamak gibi bir amaçla İngiltere’de evlilik yapmak istiyorlarsa bu vizeye başvuramazlar. Eşler/partnerler kesinlikle evlilik sonrası ve kendilerine verilen vizenin bitiş tarihinden önce ülkeyi terk etmelidirler. Eğer amaç İngiltere’ye evlenerek veya partner olarak yerleşmek ise o halde İngiltere Yerleşim Vizesi kapsamında bir başvuru yapılması gerekir. Bununla ilgili olarak websitemizin İngiltere evlilik/yerleşim vizesi sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Bu İngiltere ziyaretçi/turist vizesinin şartlarından bir diğeri, başvuru sahibinin İngiltere’de sosyal yardımlara ya da kaçak çalışmak gibi yollara başvurmaksızın tüm masraflarını karşılayabilmesidir. Bunun için dosyanın başvuru sahibinin gelir ve birikimlerini gösteren evraklarla desteklenmesi önem arz eder. Tam bir belge listesi, işlemleriniz firmamızca başlatıldıktan sonra danışmanlarımızca sizlere sağlanacaktır.

İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinden biri olan bu vizeye başvuru yapacak olan kişiler bilmelidir ki; vize başvuruları olumlu sonuçlandığı takdirde kendilerine verilecek olan vize süresi 6 aydır. Bu vize alınıp İngiltere’ye gittikten sonra başka bir vize türüne geçiş yapmanın veya verilen vize süresini uzatmanın Ankara Anlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi gibi başvurular haricinde mümkün olmadığına dikkat edilmelidir.

evlilik ziyareti

Son olarak şu önemli hatırlatmayı yapmamız oldukça yararlı olacaktır; İngiltere’de evlendikten/partnerlik kaydını yaptırdıktan sonra orada yaşamak isteyen kişiler bu vizeye değil İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi veya AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi yapmalıdır. Hangi vize türüne başvuru yapması gerektiği ile ilgili problem yaşayan başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek vize alma ihtimallerinin daha yüksek olmasını sağlamak üzere profesyonel destek alabilirler.

CSS Legal, 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 9450 defa görüntülendi

İngiltere’de Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları