image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi Süresi Ne Kadardır?

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi süresi İngiltere’de Ankara Anlaşması kapsamında bulunan ya da bulunacak olan kişinin vize süresi ile sınırlı olarak verilmektedir.

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi, İngiltere’de Ankara Anlaşması kapsamında çalışan ya da iş kuran kişilerin bağımlı eş/partner ve 21 yaşın altındaki çocuklarının başvuru yapabilecekleri bir İngiltere vizesidir. Ankara Anlaşması Vizesi ya da Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi başvuru sahibinin bağımlı aile üyelerinin başvuru yapabildiği bu vize başvurusunun sonucu olumlu olduğu takdirde verilecek olan vize süresi Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere’de bulunan/bulunacak olan kişinin vize süresi ile aynı olacaktır.

Aile üyeleri, Ankara Anlaşması Vizesi ile iş sahibi veya çalışan olan kişinin bağımlısı olacakları için asıl başvuru sahibi olarak bu kişi ne kadar vize alabilmişse o süreyle kısıtlı olacak şekilde vizesi alabileceklerdir. Dolayısıyla İngiltere’de iş sahibi veya çalışan olarak kalan kişinin İngiltere vizesini uzatma zamanı geldiğinde bağımlı aile üyelerinin de vize uzatma başvurusu yapmaları gerekecektir.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi sahibi olan kişinin vizesi yenilenmediğinde ailelerin de vizesi yenilenmeyecektir. Ayrıca bu kişinin göçmenlik statüsü değiştiğinde ailenin de göçmenlik statüsü değişmektedir.

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi’nin şartlarını sağladığını gösterebilmek amacıyla başvuru sahiplerinin oldukça ikna edici bir başvuru dosyası ile başvuru yapması gerekir. Dosyada herhangi bir hata veya eksiklik olması halinde vize reddi ile karşı karşıya kalınabilecektir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin hatasız bir başvuru yapabilmek için danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır. Bu vizeye başvuru yapacak olan kişiler danışmanlık almak üzere CSS & Co Legal Services danışmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1818 defa görüntülendi

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi Sıkça Sorulan Soruları