image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi başvuru sahiplerinin vize başvurularının vize reddi ile sonuçlanması durumunda bu redde karşı idari itiraz (administrative review) hakları bulunur.

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi başvurusu konsolosluk vize memurlarınca değerlendirildikten sonra olumlu ya da olumsuz bir karar verilecektir. Olumlu sonuç alan bağımlılar İngiltere’ye giriş yapabilecekleri bir vizeye sahip olurken, olumsuz sonuç alan kişilere ise bir ret mektubu gönderilecektir. Vize reddi alan başvuru sahibine gönderilen ret mektubu başvurunun neden reddedildiğinin açıklaması ile alınan redde karşı bir itiraz hakkının olup olmadığı hususlarını içerecektir.

Ankara Anlaşması Vizesi bağımlılarının yaptıkları İngiltere vizesi başvurusu reddedildiği takdirde bağımlıların idari itiraz (administrative review) hakkı bulunur. İdari itiraz (administrative review) hakkı, vize memurlarının hatalarına karşı idareye başvuru yapılmasını sağlayan bir itiraz hakkıdır. Bunun dışında bir nedenle idari itirazda bulunulamaz.

Başvuru sahibine gönderilen ret mektubunda kişinin sahip olduğu itiraz hakkının kapsamı ve ne kadar süre içinde başvuru yapılması gerektiğine dair bilgiler de yer alacaktır. Bu süre içerisinde başvuru sahiplerinin CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek itiraz haklarını nasıl kullanacaklarına dair detaylı bilgi almaları ve itiraz başvurularını gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır.

Ankara Anlaşması kapsamında bağımlı olarak yapılan başvurular oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddine karar verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin hatasız bir başvuru yapabilmek için danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır. Danışmanlık almak üzere başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services danışmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1787 defa görüntülendi

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi Sıkça Sorulan Soruları