image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi ile İngiltere’ye Gelen Eş İngiltere’de Çalışabilir Mi?

Ankara Antlaşması Vizesi (İş Kurma) bağımlıları çalışma hakkına vizeyi alması itibarıyla sahipken, Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi bağımlıları 3 yıldan sonra İngiltere’de çalışma hakkına sahip olacaklardır.

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi başvurusunu esas göçmenin eşi veya 2 yıllık partneri ve varsa 21 yaşın altındaki çocukları yapabilmektedir. Bu bağımlıların İngiltere vizesi başvurusu olumlu sonuçlanıp İngiltere’ye geldikten sonra bu kişiler İngiltere’de bazı haklara sahip olacaklardır.

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan bağımlılar, eşlerinin ve/veya en az 2 yıllık partnerlerinin iş kuran mı çalışan mı olduğuna bağlı olarak İngiltere’de çalışma hakkına sahiptir. İş kuranların bağımlıları çalışma hakkına vizeyi alması itibarıyla sahipken çalışan bağımlıları 3 yıldan sonra İngiltere’de çalışma hakkına sahip olacaklardır.

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi bağımlıları gider gitmez pek çok sosyal hakka sahip olmasına karşın çalışma hakkına ancak İngiltere’ye giriş yaptıktan 3 yıl sonra sahip olabilecektir. Bu durum hem eş/partner hem de 21 yaşın altında olan bağımlı çocuklar için geçerlidir. Bu bağlamda 21 yaşın altında olan bağımlı çocuklar da yaşlarının tutması ve istemeleri durumunda onların da İngiltere’de 3 yıldan sonra yasal çalışma izinleri olacaktır. Ancak çocuklar da Ankara Anlaşması bağımlısı olarak İngiltere’de 3 yıl bulunmalıdır. Evlenme ya da başka bir kategoriye geçme gibi durumlarda Ankara Anlaşması kapsamından çıkılacaktır.

Bağımlıların başka hangi haklara sahip olduğu ile ilgili olarak detaylı bilgi almak isteyen kişiler web sayfamızın Ankara Anlaşması bağımlıları ile ilgili diğer kısımlarını inceleyebilir veya CSS Legal danışmanları ile iletişime geçebilirler.

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak oldukça önem taşımaktadır. Danışmanlık hizmeti alarak vize prosedürlerine uygun bir başvuru gerçekleştirmek ve dolayısıyla olumlu sonuç alma ihtimalini arttırmak isteyen kişiler CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2458 defa görüntülendi

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi Sıkça Sorulan Soruları