image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi’ne İngiltere’ye Ankara Anlaşması kapsamında giden veya gidecek olan kişilerin İngiltere veya AB üye ülke vatandaşı olmayan eş veya en az 2 yıllık evli olmayan partner ve 21 yaş altındaki çocukları başvuru yapabilmektedir.

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi’ne İngiltere’de Ankara Anlaşması kapsamında çalışan ya da iş kuran kişilerin evli eş veya en az 2 yıllık evli olmayan partner ve çocukları başvuru yapabilmektedir. Bu bağımlıların bu vizeye başvuru yapabilmek için İngiltere veya AB üye ülke vatandaşı olmaması gerekir. Evli eş ya da evli olmayan ama en az 2 yıl beraber yaşanmış olan partnerler bu kişiye bağımlı sayılır. Ayrıca bağımlı çocukların başvuru yapabilmeleri için 21 yaşının altında olması gerekir.

Ankara Anlaşması bağımlıları İngiltere’de iş kuran ya da çalışan kişilerle birlikte başvuru yapabilecekleri gibi bu kişiden ayrı olarak da vize başvurusu gerçekleştirebilirler. İngiltere vize başvurusu için gerekli olan belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, parmak izi randevularının alınması sonrasında İngiliz Konsolosluğuna incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınarak gerçekleştirilebilen bu başvuruları İngiltere vize ve göçmenlik prosedürlerine uygun olarak ve titizlikle hazırlanacak bir başvuru dosyasıyla gerçekleştirmek isteyen evli eş veya 2 yıllık evli olmayan partner ve 21 yaş altındaki çocuklar CSS Legal ile irtibata geçebilirler.

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi başvurularının oldukça karmaşık olduğu ve olumlu sonuç almanın zor İngiltere vizesi başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Çünkü başvuru esnasında ispat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bunun yanında başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Vize reddi almak da gerek maddi olarak gerekse de gelecek başvuruları etkilemesi bakımından çeşitli kayıplara yol açmaktadır. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını danışmanlarımızla gerçekleştirerek pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.  

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1777 defa görüntülendi

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi Sıkça Sorulan Soruları