image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre geçerli bir başvuru yapmak üzere Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi başvurusu yapan kişilerin fotoğraf ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgilerini vermesi gerekmektedir.

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi’ne geçerli bir başvuru yapmak isteyen bağımlı aile üyelerinin vize başvuru prosedürlerine uymaları gerekir. İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarımızla irtibat halinde alınacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının ve biyometrik bilgilerin değerlendirilip bir sonuca bağlanmasını sağlamak üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesi için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir. İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerinde belirlenmiş olan prosedürlere göre geçerli bir başvuru yapabilmek için yapılması gereken işlemlerden biri de biyometrik bilgileri vermektir.

Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin yüzünün fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşur. Bu bilgiler, İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan randevuda ya da İngiltere’de yapılan başvurularda Home Office (İngiltere İçişler Bakanlığı) tarafından yetkilendirilmiş postanelerde verilmektedir. Parmak izi alınırken parmaklarda, fotoğraf çekilirken de yüzde geçici kesik, yara, kına, boya vb. olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ankara Anlaşması Vizesi ve bağımlılarının yapacağı vize başvurularının oldukça karmaşık olduğu ve olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Bunun yanında başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Vize reddi de pek çok zarara yol açmaktadır. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını CSS & Co Legal Services danışmanlarıyla gerçekleştirerek pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.  

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1722 defa görüntülendi

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi Sıkça Sorulan Soruları