image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi ile İngiltere’ye Gelen Çocuklar İngiliz Okullarında Ücretsiz Eğitim Görebilir Mi?

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi ile Birleşik Krallık’a gelen 21 yaşından küçük bağımlı çocukların İngiliz okullarında ücretsiz eğitim alma hakkı bulunmaktadır.

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi ile İngiltere’ye gelen bağımlıların pek çok hakkı bulunmaktadır. Bu hakların en önemlilerinden biri de bu İngiltere vizesi ile İngiltere’ye gelen 21 yaşından küçük bağımlı çocukların İngiltere’deki okullardan ücretsiz eğitim görebilme hakkıdır. 21 yaşından küçük çocuklar devlet okullarında okumak istedikleri takdirde ücretsiz okuyabilirler. Ancak eğer ki özel eğitim kurumlarından veya devlet okulu olmasına rağmen üniversiteler gibi İngiliz vatandaşlarından dahi ücret alınan eğitim kurumlarında eğitim göreceklerse İngiliz vatandaşları gibi gerekli olan ücreti ödeyerek bu kurumlarda eğitim görebileceklerdir.

İngiltere’ye Ankara Anlaşması Vizesi sahibinin bağımlısı olarak gelecek olan 21 yaşın altındaki çocukların ücretsiz eğitim dışında hangi haklara sahip oldukları ile ilgili olarak CSS & Co Legal Services danışmanlarıyla irtibata geçilerek detaylı bilgi alınabilir.

Ankara Antlaşması bağımlılarının yapacakları başvurular, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi kararı verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Danışmanlık alarak hatasız bir başvuru gerçekleştirmek isteyen kişiler CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4127 defa görüntülendi

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi Sıkça Sorulan Soruları