image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi ile İngiltere’de Ankara Anlaşması kapsamında çalışan veya serbest meslek sahibi olarak bulunan kişilerin bağımlı aile üyeleri başvuru prosedürüne uygun bir başvuru gerçekleştirerek İngiltere’ye gidebileceklerdir.

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi, İngiltere’de Ankara Anlaşması ile çalışan veya serbest meslek sahibi olarak bulunan kişilerin bağımlılarının başvuru yaparak İngiltere’ye geleceği bir İngiltere vizesidir. Bu vizeye Ankara Anlaşması ile İngiltere’ye gidecek olan kişi ile beraber ya da bu kişi İngiltere’de bulunuyorken ayrı olarak da başvuru yapılabilmektedir. Bağımlılar her iki durumda da başvurularını yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerini tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, başvuru formları İngilizce doldurulup, danışmanlarımızla irtibat halinde alınacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için İngiltere Vize Başvuru Merkezine elden teslim edilmesi aracılığıyla gerçekleştirebilirler.

İngiltere vize başvurusu için gerekli olan belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, başvuru randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılması gereken Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi başvurusunu gerçekleştirebilmek için tüm vize işlemlerinin randevu alınması hususu da dâhil olarak gerçekleştirilmesi ile ilgili olarak uzmanlarımızca profesyonel destek sağlanacaktır. Bu vize randevusu Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Antalya ve Bursa illerinde bulunan başvuru merkezlerinin başvuru sahibine en yakın ve uygun olanından alınabilecektir. Alınan randevuda başvuru sahibinin en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport, başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerini sunması gerekir. Başvuru merkezlerinde alınan randevuda verilecek olan biyometrik bilgiler başvuru sahibinin yüzünün fotoğrafı ve parmak izleridir. Başvuru prosedürüne uygun ve geçerli bir başvuru gerçekleştirebilmek için başvuru yapan kişilerin bu bilgileri mutlaka vermesi gerekir.

Başvuruda sunulması gerekli olan pasaporta sahip olmayan başvuru sahipleri bulundukları yerdeki İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport çıkartmak üzere başvuru yapabilirler. Bu başvuru ile başvuru sahipleri istedikleri süre ile geçerli olan bir pasaport çıkartarak vize başvurularını gerçekleştirmek için gerekli olan unsurlardan birini temin etmiş olurlar.

İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan randevuda başvuru sahibinin sunması gereken başvuru dosyasında kişinin başvuru yaptığı vize türüne göre gerekli olan belgeler ile bu belgelerin tercümelerinin yer alması gerekmektedir. Başvuru dosyası hazırlığı vize başvurusunda en zorlayıcı aşamalardan biridir. Bu belgelerde herhangi bir eksiklik hata veya yalan beyan yer almamalıdır. Başvurusunu CSS Legal uzmanları ile gerçekleştiren başvuru sahiplerinin başvuru dosyası hazırlanıp tercüme işlemi firmamızca belirlenen limitleri aşmaması kaydıyla ekstra bir ücret alınmaksızın gerçekleştirilecektir.

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çeşitli zararlardan korunmak adına oldukça yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2066 defa görüntülendi

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi Sıkça Sorulan Soruları