image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi, sanılanın aksine İngiltere Konsolosluğuna değil İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilmesiyle İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

 

 

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi başvurusu İngiltere Konsolosluğuna yapılamayıp İngiltere Vize Başvuru Merkezine uzmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup sonrasında danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının değerlendirilmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesiyle yapılabilmektedir. Buraya yapılan başvurular, İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’a gönderilerek buradaki vize memurları tarafından değerlendirilmektedir.

İngiltere vize başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilerek İngiltere vizesi başvurusunun yapılabileceği İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Türkiye’de 7 adet şehirde bulunmaktadır. Bu şehirler; Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep’tir. Bu illerin kişiye en uygun olanından randevu alınarak bu randevuya katılmak suretiyle İngiltere vizesi başvurusu gerçekleştirilebilir.

Başvuru merkezlerine geçerli bir başvuru yapabilmek için başvuru sahiplerinin randevu alındıktan sonra katılacakları randevuda gerekli olan bilgi ve belgeleri sunmaları gerekir. Bu bağlamda başvuru sahiplerinin İngiltere vizesi randevularında gerekli belgelerden oluşan bir başvuru dosyası ile biyometrik bilgilerini (parmak izleri, fotoğraf) sunması gerekir.

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi başvurularının oldukça karmaşık başvurular olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak ve hatasız bir başvuru dosyası ile başvurmak oldukça önem taşır. Başvurusunu CSS Legal danışmanlarıyla yapan başvuru sahipleri için en karmaşık başvurular olan bu vize başvuruları prosedrülere uygun bir şekilde ve titizlikle yapılacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1770 defa görüntülendi

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi Sıkça Sorulan Soruları