image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi süresi, İngiltere’de Ankara Anlaşması kapsamında çalışan veya iş kuran kişinin vize süresi kadar verilmekte ve bu sürenin bitmesi üzerine bu kişi ile birlikte uzatma başvurusu yapılarak uzatılabilmektedir.

Birleşik Krallık’ta iş kuran veya çalışan olarak yaşayan veya yaşamak üzere başvuru yapan kişilerin eş/partner ve 21 yaşından küçük çocukları Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi ile İngiltere’ye gelebilmektedir. Bu bağımlılara verilen vize süresi, İngiltere’de Ankara Anlaşması Vizesi sahibi olan kişiye verilen süre ile aynı olacaktır. Dolayısıyla bu kişinin vize süresinin bitmesi üzerine bağımlıların da vize süresi bitecektir. Ankara Antlaşması Vizesi sahibi uzatma başvurusu yapacağı zaman bağımlılar da uzatma başvurusu yaparak İngiltere’de kalmaya devam edebilecektir.

Ankara Anlaşması kapsamında yapılan İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Başvuruları değerlendiren İngiltere Konsolosluğu vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça yararlı olacaktır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak olumlu sonuç alınması ihtimalini arttırmak üzere profesyonel destek alarak başvurunun İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlayacaktır.  

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1774 defa görüntülendi

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi Sıkça Sorulan Soruları