image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Bankacılık Sistemi

İngiltere’de bankacılık sisteminde en önde gelen bankalar; HSBC, Royal Bank of Scotland, Lloyds Banking Group, Barclays ve Standard Chartered’dır.

bankacılık sistemi

İngiltere’de bankacılık sisteminde en önde gelen bankalar; HSBC, Royal Bank of Scotland, Lloyds Banking Group, Barclays ve Standard Chartered olmakla birlikte bunların dışında da pek çok banka bulunmaktadır. İngiltere’nin diğer önemli bankaları ise Santander, Halifax, NatWest ve Tesco Bank gibi bankalardır. Bunların İngiltere genlinde çok sayıda şubesi bulunmaktadır ve İngiltere’ye giden kişiler bunlardan birinde hesap açtırarak paralarını yatırabilecektir.

İngiltere vizesi ile İngiltere’ye gidecek olan kişiler bilmelidir ki; İngiltere'de bulunan bankalardan birine banka hesabı açtırmak, Türkiye'de veya başka bir ülkede olduğu kadar kolay değildir. Yeterli düzeyde maddi birikim olsa dahi banka hesabı açtırmak ve bu parayı yatırmak için pek çok evrak toplaması ve form doldurulması gerekir. Banka hesabı için gerekli evraklar bankadan bankaya değiştiği için tek bir liste sunmak mümkün değildir. Dolayısıyla hesap açtırmayı düşündüğünüz banka ile görüşerek bilgi almanız yararlı olacaktır.

İngiltere'de hesap açtığınız bankanın Sort Code'u ve hesap numaranız (account number) ile Türkiye'deki herhangi bir banka aracılığı ile para havalesi yapılabilir. Para, İngiltere'deki hesabınıza düştüğü an İngiltere'deki banka 6-30 Sterlin arası işlem ücreti kesebilmektedir. Ancak bu miktarlar bankadan bankaya ve transfer edilen miktara göre değişmektedir. ATM kartı ile İngiltere'deki herhangi bir bankamatikten hesaptaki parayı çekmek mümkündür.

Başvuru sahipleri, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurularını yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirler. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçilebilir.

Bu sayfa 3984 defa görüntülendi