image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Demografik Yapı

Birleşik Krallık ülkelerinin en büyüğü olan İngiltere’de nüfus yoğunluğu diğer ülkelere göre çok daha fazladır ve İngiltere’nin en kalabalık şehri Londra’dır.

ingiltere'de demografik yapı

Turistik gezi yapmak, kısa süreli ziyaretlerde bulunmak, çalışmak, öğrenim görmek ve yerleşmek gibi amaçlarla başvuru yapılabilen pek çok kategoriye sahip olan İngiltere vizesi başvurusunu yaparak Birleşik Krallık’a gidecek olan başvuru sahipleri İngiltere’nin demografik yapısıyla ilgili bilgi sahibi olmak istiyorlarsa websayfamızın bu bölümünü inceleyebilir.

Birleşik Krallık’ın yaklaşık olarak 65 milyon olan nüfusunun %85’ini İngiltere oluşturmaktadır. Yani İngiltere’nin 53 milyondan fazla nüfusu vardır. 53 milyonun 8 milyondan fazlası ise Londra’da bulunmaktadır. Londra dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri olup çok fazla iç ve dış göç almakta ve dolayısıyla pek çok farklı etnik grubu içerisinde barındırmaktadır. Londra nüfusunun ciddi bir bölümü farklı milletten ve etnik kökenden insandan oluşmaktadır. Londra’da Çinliler, Hintliler, İrlandalılar, Türkler, Polonyalılar, Araplar, Koreliler, Japonlar, Pakistanlılar, Nijeryalılar, Yunanlar, Almanlar İngiltere’deki yerleşik olan yabancı nüfusun çoğunluğunu oluşturmaktadır.

Londra’da çok sayıda göçmenin olması İngiliz mutfağının yanında pek çok farklı mutfağın da bulunmasını sağlamakta ve göçmenlerin ağırlıklı olarak hizmet sektöründe çalışması, iş kurması İngiliz ekonomisine pek çok fayda sağlamaktadır. İngiltere’ye göçmen olarak gitmek ve oraya yerleşmek ve hatta sonrasında İngiliz vatandaşlığı da alarak çifte vatandaş olmak isteyen kişiler, CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek İngiltere vizesi başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilir ve başvurularını olumlu sonuç alma ihtimallerini arttırabilecek şekilde gerçekleştirebilirler.

CSS & Co Legal Services, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine olumlu sonuç alabilmeleri için profesyonel destek sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4025 defa görüntülendi