image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de İklim

İngiltere’ye çalışmak, eğitim almak, turistik amaçlarla ziyaret etmek, yerleşmek amaçlarından birini gerçekleştirmek üzere gidecek kişiler İngiltere vizesi alıp ülkeye giriş yapmadan önce İngiltere’de yaşamın nasıl olduğu, ülkenin iklimi, hava durumunun genel durumu, İngiliz kültürü gibi hususlarda az da olsa bilgi sahibi olmalıdır.

iklim

İngiltere’ye kısa ya da uzun süreli gitmeyi planlayan kişiler hangi mevsimde gideceklerse o mevsimde İngiltere’deki hava durumu ve iklim şartlarının nasıl olduğuna dair bilgi sahibi olmalıdır. Bu sayede valizlerini en doğru şekilde hazırlayabilecekler ve İngiltere’de tedbirsiz kalmamış olacaklardır.

Birleşik Krallık, bir ada ülkesi olduğu ve dolayısıyla dört bir yanı okyanus ve denizlerle çevrili olduğu için oldukça nemli ve ılıman bir iklime sahiptir. Yani kış ayları dahi nemden ve ılıman iklimden dolayı çok sert geçmez. Her mevsim yağış almaktadır. Ülkenin batısı doğusuna, yüksek yerler ise alçak yerlere göre daha fazla yağış almaktadır.

İngiltere’de hava genellikle kapalı ve yağmurludur. Kış mevsimlerinde sis ve alçakta gezen bulutlara çok rastlanmaktadır. Yazları ise güney daha sıcak ve kurak kuzey kısmı daha serindir.

CSS & Co Legal Services, 2006 yılından beri İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2504 defa görüntülendi