image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Ulaşım ve Trafik

Birleşik Krallık ülkelerine (İngiltere, Galler, İskoçya, Kuzey İrlanda) İngiltere vizesi türlerinden birini alarak gidecek olan kişiler ülkede bulundukları süre içerisinde ulaşımlarını nasıl sağlayacaklarını mutlaka bilmelidirler.

ulaşım ve trafik

İngiltere’ye ilk kez gidecek olan kişiler bilmelidir ki; İngiltere’de şehiriçi ulaşımda toplu taşıma sistemi başta Londra olmak üzere çok gelişmiştir. Oldukça yüksek gelirli insanlar dahi kimi zaman özel araba kullanmak yerine toplu taşıma kullanmayı tercih eder. Özellikle Londra’da çok büyük bir metro ağı bulunmaktadır. Bunun yanında dünyaca ünlü ve Londra’nın simgesi haline gelmiş olan kırmızı otobüsler de şehiriçi ulaşımın kolaylaşmasını sağlamaktadır.

İngiltere vizesi ile ülkeye giriş yapıldıktan sonra İngiltere'de araba kullanmak isteniyorsa da bilinmelidir ki; otomobil kullanmak oldukça kolaydır. Tüm yollarda bulunan trafik işaret ve levhaları sürücünün işini oldukça kolaylaştırmaktadır ve bunlara dikkat edildiği takdirde trafikte hiçbir problem yaşanmamaktadır. İngiltere'de araç kiralama ve satın alma işlemleri ise oldukça yaygın, uygun fiyata ve kolaydır. İngiltere’de trafiğin Türkiye’den ve dünyanın büyük çoğunluğundan en önemli farkı ise trafiğin soldan akıyor oluşudur.

Şehirlerarası ulaşımda ise tren, otobüs, uçak ve otomobil gibi pek çok araç vasıtası ile şehirlerarası seyahat etmek çok kolaydır ve ulaşım sistemi oldukça gelişmiştir. İngiltere’de otobüs maaliyetleri demir yollarına ve diğerlerine göre daha düşüktür ancak seyahatler daha uzun sürer. Buna ek olarak 16-25 yaş arası öğrenciler öğrenci kartları ile indirimli olarak seyahat edebilmektedir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2081 defa görüntülendi