image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Yeme-İçme

İngiltere vizesi ile Birleşik Krallık’a gidecek kişiler bilmelidir ki; İngiltere’nin yeme-içme kültüründe İngiliz mutfağının ağırlıkta olduğu restoranlardan daha fazla dünya mutfaklarından birçok mekâna rastlanmaktadır.

ingiltere'de yeme-içme

İngiliz mutfağının en öne çıkan yemekleri Fish & Chips ve English Breakfast olup bunlar dışında çok fazla çeşit bulunmamaktadır. Bu nedenle İngiliz mutfağı çok zengin bir mutfak değildir. Ancak İngiltere’de dünya mutfağından çok fazla restoran bulunmaktadır. Hindistan mutfağı, Çin mutfağı, Türk mutfağı İngiltere’de en çok tercih edilen mutfaklardandır. Bu mutfakların çok yaygın olmasında bu ülkelerden gelip oraya yerleşmiş olan göçmenlerin de çok etkisi vardır.

İngiltere’nin yeme-içme kültüründe geleneksel olarak akşamüstü 16.00 civarında yapılan popüler bir etkinlik olarak beş çayı çok ünlüdür. Beş çayı, çeşitli çaylar, sandviçler, ev yapımı ekmekler, kızarmış hamur tatlısı ve kaymaktan oluşmaktadır.

İngiliz yeme-içme kültüründe publar da oldukça popülerdir. Publar, hem yemek yemek hem de içmek isteyen kişilerin tercih edebileceği geleneksel İngiliz barlarıdır. Büyük şehirlerde olduğu kadar küçük şehirlerde de publar mutlaka bulunmaktadır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek her biri alanında uzman danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve vize ile göçmenlikle ilgili her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. 2006’dan itibaren pek çok başvuru sahibinin vize almasını sağlayan ve Londra, Ankara, İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1720 defa görüntülendi