image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Hastaneler Paralı Oluyor!

İngiltere’de 6 ay veya 6 aydan kısa sürelerle kalış izni veren İngiltere ziyaretçi vizesi türlerinden biri ile bulunacak kişiler 23 Ekim 2017 itibarıyla geçerli olacak yeni düzenleme ile artık ön ödeme yaparak sağlık hizmetlerinden (acil durumlar, bulaşıcı hastalıklar vb. hariç olmak üzere) yararlanacak.

ingiltere'de hasteneler

İngiltere’de 6 ay veya 6 aydan kısa sürelerle kalış izni veren İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinden biri ile (Aile Ziyareti Vizesi, İş Ziyareti Vizesi, Tıbbi Tedavi Vizesi vb.) bulunacak kişiler 23 Ekim 2017 itibarıyla geçerli olacak yeni düzenleme ile ön ödeme yaparak sağlık hizmetlerinden yararlanacak. Uygulama hem National Health Service (NHS)’ye bağlı hastanelerde hem de kliniklerde geçerli olacak. Buna karşın 6 ay ve altında ziyaret kapsamlı İngiltere vizesi türleriyle Birleşik Krallık’ta bulunanlar acil hizmetler, aile planlama hizmetleri (kürtaj veya kısırlık tedavisi hariç), bulaşıcı hastalıkların tedavisi (cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisi dâhil), işkence, aile içi şiddet, cinsel saldırı vb. durumlarda alınması gereken fiziksel ve zihinsel tedaviler için ücretsiz sağlık hizmeti almaya devam edecekler.

Bu değişiklik 6 ayın üzerinde kalacak olan ziyaretçiler (Akademik Ziyaretçi Vizesi, Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi vb.) ve diğer vize türlerinde (6 aydan uzun) geçerli olmayacak. İngiltere’de 6 ayın üzerinde kalan ve Immigration Health Surcharge (IHS) ödemesi yapan kişiler de bu değişiklikten muaflar.

Devletin 10 yılda 40 Milyon Sterlin tasarruf yapması beklenen değişiklik hakkında British Medical Association (Birleşik Krallık Tıp Birliği)’un yaptığı açıklamaya göre doktorlar açısından yeni sistemin nasıl olacağının net olmadığı belirtildi. Doktorlar hastaların ücretsiz tedavi görmeye uygun olup olmadığını belirleyecekler. Ancak bu yeni uygulamanın pratikteki sonuçları ile ilgili doktorların bazı endişeleri var. Hastaların sağlık hizmeti talebini karşılayıp karşılamayacağı ve sağlık personelinin işini zorlaştırıp zorlaştırmayacağı endişelerinin uygulamada nasıl olacağı merak ediliyor.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu sayede vize ve göçmenlikle ilgili her tür bilgiyi alabilir ve vize alma ihtimalinizin en yüksek olmasını sağlamak üzere profesyonel destek alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile ofislerimizi ziyaret ederek ya da telefon ederek iletişime geçebilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1897 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler