image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Vize Başvuru Merkezleri Açılıyor!

İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office), mayıs ayında İngiltere’de açılacağını duyurduğu başvuru merkezlerini Ekim ayı itibarıyla başvuru sahiplerine açıyor.  

İngiltere'de Vize Başvuru Merkezleri Açılıyor!

İngiltere’den yapılan İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında Ekim ayı itibarıyla yeni bir dönem başlıyor. İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office), 17 Mayıs 2018’de İngiltere içerisinde de İngiltere dışından yapılan başvurularda da olduğu üzere İngiltere vize başvuru merkezlerinin açılacağını duyurmuştu. Bakanlık başvuru merkezlerini Ekim ayı itibarıyla başvuru sahiplerine açıyor. Sopra Steria adlı firmanın işlerini yürüteceği bu başvuru merkezleri 0cak 2019’a kadar tam kapsamlı olarak çalışmalarına başlayacak.

Bu yeni düzenlemeyle başvuru sahipleri başvuru merkezlerine fotoğraf, parmak izleri ve imzadan oluşan biyometrik bilgilerinin yanı sıra gerekli evrakları içeren başvuru dosyalarını da sunarak başvurularını gerçekleştirebilecek. Dosyadaki belgelerin fotokopileri alınacağı için başvuru sahiplerinin belgelerinin orijinallerini (pasaport, hesap ekstreleri vb.) merkeze bırakmasına gerek bulunmamaktadır.

İngiltere’de bulunan ve çalışma, öğrenci, yerleşim ile vatandaşlık başvurularını yapacak olan başvuru sahipleri artık online başvuru sonrası bu merkezlerden randevu alarak başvurularını gerçekleştirebilecek. İngiltere’den yapacağı başvuruda başvuru merkezinden randevu alınması, başvuru dosyası hazırlığı ve diğer tüm işlemleri profesyonel İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri ise CSS Legal Londra uzmanlarıyla irtibata geçerek detaylı bilgi ve danışmanlık alabilirler.

Başvuru merkezleri, İngiltere’den yapılan başvuruların daha hızlı yapılabilmesi amacıyla getirilmiştir. Bu değişiklik öncesi başvuru dosyası posta aracılığıyla gönderilip biyometrik bilgiler de yine Bakanlık tarafından belirlenmiş olan postanelere verilerek yapılmaktaydı. Bunun yanı sıra bir Öncelikli Servis (Premium Service)’ten yararlanıldığı takdirde Öncelikli Servis Merkezi (Premium Service Centre)’ne de bu bilgiler verilebilmekteydi. Ekstra Öncelikli Servis (Super Premium Service) ile başvuru yapılırsa da Öncelikli Servis Merkezi görevlilerinden biri parmak izi, fotoğraf ve imzadan oluşan biyometrik bilgileri almak üzere başvuru sahibinin bildirdiği adrese gelmekteydi. Yapılan bu değişiklikle ise Ekim itibarıyla postanelerin yürüttüğü işlemler başvuru merkezlerine devredilerek başvurular gerçekleştirilebilecektir.

İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere içerisinden veya dışarısından yapacağınız başvurularda İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu gerçekleştirebilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: https://www.gov.uk/government/news/sopra-steria-has-been-awarded-a-new-ukvi-contract

Bu sayfa 6123 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler