image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Seyahati Edeceklere 14 Gün Evde İzolasyon Uygulaması!

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’den 3 Ekim 2020 Cumartesi günü Birleşik Krallık saati ile 04.00’ten itibaren İngiltere’ye giriş yapacak kişiler 14 gün belirtecekleri adreste/evde karantinada kalarak kendilerini izole edecekler.

Birleşik Krallık’a giriş yapacak kişiler, daha önceki kararda da olduğu gibi seyahatlerinden 48 saat önce nerede konaklayacakları ve irtibat bilgilerini belirttikleri Seyahat Bilgi Formu (Public Health Passenger Locator Form) doldurmaları gerekmektedir.

Form doldurmak için gerekli olacak bilgiler:

  1. Pasaport detayları
  2. Hava yolu şirketinin adı
  3. Seyahat acentesinin adı (Tur şirketleri ile seyahat edecek olanlar için)
  4. Rezervasyon referans numarası
  5. Ülkeye giriş yapılacak havalimanı
  6. Ülkeye giriş tarihi
  7. Uçuş numarası
  8. Giriş sonrası ilk 14 gün konaklanacak adres
  9. Hastalık durumunda irtibata geçilebilecek bir yakının/şahsın iletişim bilgileri

Ulaştırma Bakanlığı yaptığı açıklamada ayrıca, kural ihlali yapan kişilere 10 bin Sterlin’e kadar cezai işlem uygulanacağını belirtmiştir.

Ek olarak, İngiltere için herhangi bir seyahat kısıtlaması bulunmadığını ve CSS Legal ofislerinin İngiltere vizesi ve Ankara Anlaşması vizesi başvurularını rutin olarak almaya devam ettiğini hatırlatmakta fayda bulunmakta.

İngiltere vizesi kategorileri ve Ankara Anlaşması vizesi başvurusu yapmayı düşünen başvuru sahiplerinin seyahat öncesinde veya sonrasında sorun yaşamamak adına, süreçle ilgili detaylı ve güncel bilgi paylaşımları için ofislerimizi arayarak, ziyaret ederek veya sosyal medya hesaplarımızdan bilgi almalarını rica ederiz.

İngiltere vizesi ve göçmenlik başvuruları (İngiltere turist/ziyaretçi vizesiİngiltere öğrenci vizesiİngiltere yerleşim/evlilik vizesiAB vatandaşlarının bağımlıları için İngiltere yerleşim vizesiİngiltere çalışma/iş vizesiİngiltere Ankara Anlaşması vizesi, sürekli oturum, İngiltere vatandaşlığı vb.) ile İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik mevzuatı uzmanlarımızla başvurunuzu gerçekleştirebilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1218 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler