image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İstanbul’a İngiltere Vizesi Başvurusu Yapılır Mı?

İstanbul’dan yapılan İngiltere vizesi başvuruları, orada yer alan İngiltere Konsolosluğu birimi olarak İngiltere Başkonsolosluğuna değil, başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, varsa başvuru ücreti ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak amacıyla teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilir.

Türkiye’de İstanbul İngiltere Başkonsolosluğundan başka bir İngiltere temsilciliği İngiltere vizesi başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisine sahip değildir. İstanbul’da yer alan başkonsolosluk dışında Türkiye’de Ankara’da İngiltere Büyükelçiliği, İzmir’de İngiltere Konsolosluğu, Antalya’da İngiltere Muavin Konsolosluğu, Bodrum, Marmaris ve Fethiye’de de İngiltere Fahri Konsolosluğu birimleri bulunmaktadır.

Türkiye’deki İngiltere temsilciliklerine İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu da dâhil olmak üzere başvuru yapılamaz veya danışmanlık alınamaz. Aynı şekilde vize başvurusunun belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize harç bedelinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirilmesiyle yapıldığı İngiltere Vize Başvuru Merkezinin de yardımcı olmak veya danışmanlık vermek konularında yetkisi bulunmaz. İngiltere Vize Başvuru Merkezleri başvuru sahiplerinin biyometrik bilgilerini ve başvuru evraklarını İstanbul’daki başkonsolosluğa iletir. Başkonsolosluk da başvuru yapılan vize türüne göre veya yoğunluğuna göre vizeleri sonuçlandırır. Vize sonuçları da vize başvuru merkezlerinden alınabilir, İstanbul’daki başkonsolosluktan alınamaz.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1638 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Sıkça Sorulan Soruları