image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Başvuru Evrakları İngiliz Konsolosluğu İstanbul’a Mı Teslim Edilmelidir?

İngiltere vizesi başvurusu İstanbul’da bulunan İngiliz Konsolosluğu birimi olan İngiltere Başkonsolosluğuna yapılamamakta, başvuru evrakları bu konsolosluk birimine değil İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, vize randevularının alınmasının ardından konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

İngiltere vizesi başvuru evrakları hazırlandıktan, tercümeleri yapıldıktan, başvuru ücreti yatırılıp başvuru formu doldurulduktan ve başvuru merkezinden randevu alındıktan sonra uzmanlarımızca hazır hale getirilen başvuru dosyası İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilir. Yani herhangi bir İngiliz Konsolosluğu birimine verilmez. Ayrıca İngiliz Konsolosluğu birimleri vize başvuru evraklarınızla ilgili danışmanlık hizmeti de vermemektedirler. Vize başvuru evrakları, randevu alınan başvuru merkezlerinden birine (İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana veya Antalya) teslim edilir ve başvuru evrakları İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’daki memurlar tarafından incelenir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezindeki görevliler ise başvuru evraklarınızın eksikliği veya evraklarınızın içeriği ile ilgili herhangi bir yardım veya danışmanlık vermezler, çünkü böyle bir yetkileri yoktur. Vize başvuru merkezindeki görevliler sadece randevu saatlerinde gelen başvuru sahiplerinin başvuru evraklarını ve biyometrik bilgilerini İngiltere Başkonsolosluğuna teslim etmek üzere alır. Başvuru evraklarının yeterliliğine ve vize sonucuna İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul karar verir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1606 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Sıkça Sorulan Soruları