image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Biyometrik Bilgiler İngiliz Konsolosluğu İstanbul’da Mı Alınır?

İstanbul’dan yapılan vize başvurularında alınan biyometrik bilgiler, İstanbul’da yer alan İngiliz Konsolosluğu birimi olan İngiltere Başkonsolosluğunda değil İngiltere Vize Başvuru Merkezinde alınır.

Türkiye’deki İngiliz Konsolosluğu birimleri İngiltere vizesi işlemleri ile ilgilenmez. Dolayısıyla kişilerin biyometrik kayıtlarını ve başvuru evraklarını almak gibi bir görevleri bulunmaz. İngiliz Konsolosluğu birimleri içerisinde yalnızca İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’un vize işlemleri ile ilgili görevleri de vardır. Bu İngiltere Konsolosluğu birimi direkt olarak biyometrik bilgilerin verildiği bir yer değildir ancak Başkonsolosluktaki vize memurları tarafından vize başvurusunda bulunmuş olan herkesin vize başvuru dosyası ile beraber biyometrik kayıtları da incelenir ve bu bilgiler belirtilen ölçüler ve kurallar doğrultusunda alınmamışsa vize başvuruları reddedilebilir.

Başvuru dosyasının tamamlanması ve teslimi sonrasında İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan başvuru esnasında alınan bu bilgiler kişinin fotoğrafı ve parmak izleridir.  Bu bilgileri vermekten muaf olan bazı kişiler (5 yaşın altındaki çocuklar gibi) dışında biyometrik bilgileri vermek zorundadırlar. Biyometrik bilgileri almak başvuru merkezinin değil İngiltere devletinin aldığı bir çeşit güvenlik önlemidir. Bu kayıtlar başvuru merkezindeki görevliler tarafından alınır. Biyometrik kayıtlarınız ve başvuru evraklarınız da İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’a teslim edilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1777 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Sıkça Sorulan Soruları