image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Vize Randevusu İngiliz Konsolosluğu İstanbul’dan Mı Alınır?

İngiltere vizesi randevusu herhangi bir İngiliz Konsolosluğundan veya İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğundan alınamamakta, İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınabilmektedir.

Vize randevusunu öncelikle başvuracağınız İngiltere vizesi tipi uzmanlarımızca saptadıktan ve başvuru belgeleri danışmanlarımızca hazırlanan belge listesine göre toplanıp, tercümerleri yapılıp, varsa başvuru/vize ücreti ödemesinin gerçekleştirilip, başvuru formu doldurulduktan sonra online olarak UK Visas & Immigration yani Birleşik Krallık Vizeler ve Göçmenlik dairesinin resmi web sitesinden randevu alınarak ve bu randevuda İngiliz Konsolosluğuna değerlendirilmek üzere gönderilmesi için başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesiyle vize başvurusu yapılabilmektedir. Yani İngiltere vizesi başvuru dosyaları İngiltere Başkonsolosluğu İstanbulda incelense de randevu buradan alınamaz, İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nden alınır.

Vize randevu gün ve saatini kendiniz seçebilirsiniz.  Vize randevusunu mutlaka başvuracağınız İngiltere vizesi tipini ve planladığınız seyahat tarihini de göz önünde bulundurarak yapmalısınız. İngiltere vize randevusu ücretsiz alınamaz. Başvurduğunuz İngiltere vizesi tipine göre bir randevu ücreti, yani başvuru ücreti ödemek durumunda kalırsınız.  Vize randevu ücretleri genel olarak kısa dönemli vize türlerinde en az, uzun dönemli İngiltere vizesi türlerinde ise daha fazladır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamız ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1720 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Sıkça Sorulan Soruları