image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Nerededir?

İstanbul’da İngiltere Konsolosluğu birimlerinden İngiltere vizesi başvurularının değerlendirildiği İstanbul Başkonsolosluğu bulunmaktadır.

İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu, Meşrutiyet Caddesi, No:34, Tepebaşı, Beyoğlu, İstanbul adresinde bulunmaktadır. Türkiye’den İngiltere vizesi başvurusunda bulunan herkesin başvuru dosyaları İstanbul İngiltere Başkonsolosluğundaki memurlar tarafından incelenir. Başkonsolosluk diğer İngiltere Konsolosluğu birimlerinden farklı olarak vize işlemleri ile ilgilenir. Tüm Türkiye’den yapılan vize başvuruları Başkonsolosluk hariç Türkiye’de hiçbir İngiltere Konsolosluğu birimi vize işlemleri ile ilgilenmez ve danışmanlık vermez.

İstanbul’da başkonsolosluk ile beraber İngiltere Vize Başvuru Merkezi de bulunmaktadır. Bu başvuru merkezi ise Mecidiyeköy’de bulunmaktadır. Yani İstanbul’dan yapılacak olan herhangi bir İngiltere vizesi başvurusu İngiltere Başkonsolosluğuna değil firmamız müşterileri için vize başvuru dosyası danışmanlarımız tarafından kişiye sağlanacak olan ve başvuru sahibinin şahsi ve maddi durumu ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvuru için hazırlanması gereken belgeler listesindeki belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğu’nda değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılmasının ardından Mecidiyeköy’deki İngiltere Vize Başvuru Merkezine müracaat edilerek gerçekleştirilmelidir çünkü Başkonsolosluğa direkt veya şahsen vize başvurusu yapılamaz.  Başvuru merkezinde biyometrik bilgiler ve başvuru evraklarınız alınır. Vize tipinden ötürü mülakata girmesi gereken adaylar da İstanbul Başkonsolosluğuna çağrılabilirler.

İngiltere vizesi başvuru merkezi başta İstanbul olmak üzere; Ankara, İzmir, Gaziantep, Adana, Antalya ve Bursa’da bulunmaktadır. Türkiye’de sadece bu 7 şehirden her çeşit İngiltere vizesi başvurusu başvuru belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin ve varsa diğer ödemelerin yapılması, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğu’na değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılmasının ardından gerçekleştirilebilmektedir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan firmamız ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2470 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Sıkça Sorulan Soruları