image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Büyükelçiliği Ankara’ya İngiltere Vizesi Başvurusu Yapılır Mı?

İngiltere vizesi başvurusu Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliği’ne yapılamamakta, Ankara’da yer alan İngiltere vize başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, başvuru harcı ödenip, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

İngiltere Büyükelçiliği Ankara, vize işlemlerini yürüten bir konsolosluk birimi olmayıp vize başvuruları İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir. CSS Legal danışmanları tarafından başvuru sahibine sağlanacak olan ve başvuru sahibinin kişisel durumu ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvuruları için hazırlanması gereken belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, formların doldurulup, vize/başvuru ücretlerinin ödenmesinden ve sonra başvuru dosyası ile birlikte parmak izi ve fotoğrafın alınması yani biyometrik bilgilerin alınmasını ve İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınıp bu randevuya katılarak başvuru gerçekleştirilebilir.

İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişiler hangi şehirde yaşadıkları fark etmeksizin Ankara’ya gelerek İngiltere Ankara Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunmaları gerektiğini düşünmektedirler. Ancak vize başvurularını kabul etme işlemlerini uzun bir süredir İngiltere Vize Başvuru Merkezi birimleri gerçekleştirmektedir.

Vize başvuru merkezleri, Türkiye’de 7 tane ilde bulunmaktadır ve bulunulan ile en yakın başvuru merkezine belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin ödenmesi, bütün başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirilmesiyle vize başvurusu yapma imkânınız bulunmaktadır. Yani eskiden olduğu gibi İngiltere Büyükelçiliği Ankara’ya giderek vize başvurusunda bulunulmasına gerek yoktur. İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana, Antalya ve Ankara’da bulunan başvuru merkezlerinden yaşadığınız ilde olanından veya en yakın olanından size uygun gün ve saatte randevu alınarak başvuru gerçekleştirilebilir.

Tüm Türkiye’den İngiltere’ye gitmek üzere yapılan vize başvuruları ise Ankara’daki büyükelçilikte değil İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilmekte ve sonuçlandırılmaktadır. Yani büyükelçilik vize başvuruları ile ilgili hiçbir işlem yürütmemekte ve yalnıza diplomatik birtakım faaliyetlerle ilgilenmektedir. Diplomatik görevlerine ek olarak elçilik Türkiye’de bulunan İngiliz vatandaşlarına gerekli durumlarda yardım etme görevini de icra etmektedir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1589 defa görüntülendi

İngiltere Büyükelçiliği Ankara Sıkça Sorulan Soruları