image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Başvuru Evrakları İngiliz Büyükelçiliği Ankara’ya Mı Teslim Edilmelidir?

İngiltere vizesi için teslim edilmesi gereken başvuru evrakları Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliğine değil belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, başvuru harç ve ödemelerinin yatırılıp, randevularının alınması sonrasında İngiliz Konsolosluğunda incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmelidir.

Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliği diplomatik görüşmelere veya organizasyonlara ev sahipliği yapan bir büyükelçiliktir ve İngiltere ile Türkiye arasındaki ilişkilerinin en iyi şekilde yürümesi asıl amaçlarından biridir. Ancak İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Büyükelçiliğine yapılamaz,  yalnızca danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin toplanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, vize türü için belirlenmiş olan başvuru formları doldurulup, varsa harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra başvurunuzun yapılması için alınmış olması gereken randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için İngiltere Vize Başvuru Merkezine elden teslim edilmesiyle yapılabilir. Büyükelçiliğe vize başvurusunda bulunulamayacağı gibi vize başvuruları ile ilgili danışmanlık alınması da mümkün değildir.

Ankara’dan İngiltere’ye gitmek üzere vizeye başvuracak olan kişiler İngiliz Büyükelçiliğine değil İngiltere Vize Başvuru Merkezine müracaat etmelidirler. Ancak unutulmamalıdır ki; vize başvuru merkezleri de başvuru evrakları ile ilgili yardımcı olamaz veya danışmanlık veremez. Bu merkezler başvuru sahiplerinin başvuru evraklarını teslim alır ve İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’a iletir.  Başvuru formu, başvuru evrakları ve randevuyla birlikte vize başvuru merkezine müracaat edilebilir. Başvuru merkezlerindeki görevliler hangi evraklarınızın olup hangilerinin olmadığını not ederler ancak bu konuda bir destek veya fikir verme yetkisine sahip değillerdir. Bu nedenle profesyonel danışmanlık hizmeti almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilir.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1605 defa görüntülendi

İngiltere Büyükelçiliği Ankara Sıkça Sorulan Soruları