image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Biyometrik Bilgiler İngiliz Büyükelçiliği Ankara’da Mı Alınır?

İngiltere vizesi başvurusu için verilmesi gereken biyometrik bilgiler, Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliğinde değil, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere başvuru dosyasının teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinde verilebilmektedir.

İngiltere vizesi başvurusunda bulunan kişilerin başvuru evrakları ile birlikte teslim etmesi gereken biyometrik bilgiler dijital fotoğraf ve parmak izleridir. İngiliz hükümetinin vize başvurusu için koymuş olduğu bu kural, tamamen güvenlik amaçlı bir kuraldır. Biyometrik bilgiler, 5 yaşının altındaki çocuklar, diplomatik pasaport sahibi olan ve İngiltere’de görev yapacak veya gideceği ülkeye İngiltere üzerinden gidecek diplomatlar vb. tarafından verilmek zorunda değildir.  Başvuru evrakları ile beraber başvuru merkezine teslim edilmesi gereken biyometrik bilgiler de vize memurları tarafından dikkatlice incelenir.

İngiliz Büyükelçiliği, vize randevusu alınarak başvuru evrakları ve biyometrik bilgilerin de verilebileceği bir konsolosluk birimi değildir. Bu işlemler İngiltere Vize Başvuru Merkezinde yapılmaktadır. Ankara da dâhil olmak üzere vizesi başvuru merkezleri İstanbul, Adana, Antalya, Bursa, İzmir ve Gaziantep’te bulunmaktadır. İngiltere’ye gitmek üzere vizeye Türkiye’den başvuran tüm adayların biyometrik bilgileri bu başvuru merkezlerindeki görevliler tarafından alınmaktadır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan veLondra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1579 defa görüntülendi

İngiltere Büyükelçiliği Ankara Sıkça Sorulan Soruları