image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Büyükelçiliği Ankara’nın İletişim Bilgileri Nedir?

Ankara’dan İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak olan başvuru sahipleri bilmelidir ki bu şehirde İngiltere Büyükelçiliği bulunmaktadır ancak burası İngiltere vizesi başvurularının yapıldığı bir konsolosluk birimi değildir.

Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliği, Çankaya Şehit Ersan Caddesi’nde bulunmaktadır. Ancak unutulmamalı ki; Ankara’da bulunan bu büyükelçilik İngiltere vizesi başvurularının yapılabildiği bir yer değildir. Çünkü Türkiye’den İngiltere’ye gitmek üzere yapılan vize başvuruları firmamız müşterileri için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili başvuru ödemeleri tamamlandıktan sonra danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde önceden uzmanlarımızca hazır edilmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğu’na gönderilmesini sağlamak için İngiltere Vize Başvuru Merkezine elden teslim edilmesiyle başvuru yapılmaktadır. İngiltere Vize Başvuru Merkezleri de başta başkent Ankara olmak üzere İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep’te bulunmaktadır. Dolayısıyla ne Ankara’da ikamet eden ne de Türkiye’de başka bir şehirde ikamet eden başvuru sahipleri vize başvurusu için Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliğine değil kendilerine en yakın başvuru merkezinde daha öncesinde alınmış olması gereken randevuya katılarak müracaat etmelidir. Başvurusunu CSS Legal ile gerçekleştiren başvuru sahiplerinin randevusunun alınmasının yanında başvuru dosyasının hazırlanması, tercümelerinin yapılması gibi pek çok işlemde uzmanlarımızca profeyonel destek sağlanacaktır.

Ankara’dan İngiltere’ye gitmek üzere vizeye başvuracak olan başvuru sahipleri Ankara’da bulunan İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, gerekli başvuru harcı ve varsa diğer ödemelerinin yapılıp, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine müracaat edebilirler. Bu noktada dikkat edilmelidir ki; vize başvuru merkezleri veya büyükelçilik başvuru sahiplerine vize ile ilgili danışmanlık verme yetkisine sahip değildir. Vize başvuru merkezleri yalnızca başvuru evraklarını kabul etmek ve İstanbul İngiltere Başkonsolosluğuna iletmekle yükümlüdür.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1852 defa görüntülendi

İngiltere Büyükelçiliği Ankara Sıkça Sorulan Soruları