image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Vize Randevusu İngiliz Büyükelçiliği Ankara’dan Mı Alınır?

İngiltere vizesi için alınması gereken vize randevusu Ankara’da bulunan İngiliz Büyükelçiliğinden alınamamakta, İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınabimektedir.

Ankara’da bulunan İngiliz Büyükelçiliği ve İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu da dâhil olmak üzere Türkiye teşkilatındaki tüm konsolosluk birimleri, Birleşik Krallık ile Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmek ve ilişkilerin devamlılığını sağlamaktadır. Büyükelçilik, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılım hedefi, ekonomisi, enerji politikası, uluslararası güvenliği vb. pek çok alanda Türkiye ile birlikte çalışmaktadır.

İngiliz Büyükelçiliğinin diplomatik görevlerinin dışında vize ile ilgili konularda herhangi bir faaliyette bulunmamaktadır. Dolayısıyla İngiltere vize randevusu Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliği’nden veya herhangi bir İngiliz Konsolosluğundan alınamamaktadır. İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için vize başvuru dosyasının tamamlanması ve hazır hale getirilmesi sonrasında başvuru sahibine en yakın başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Başvuru merkezleri; Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde bulunmaktadır. Başvuru sahipleri, başvuruları için alınan vize randevusuna tam saatinde ve gününde katılarak başvuru formu ve evrakları ile beraber biyometrik bilgilerini de başvuru merkezine teslim ederek başvurusunu gerçekleştirebilir.

İngiliz Konsolosluğu birimleri veya İngiltere Büyükelçiliği vize randevusu, vize başvurusu gibi konularda hizmet vermediği gibi bu konu ile ilgili danışmanlık veya destek de verememektedir. Yalnızca İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul vize başvurularının değerlendirilmesi aşamasında görev almaktadır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1720 defa görüntülendi

İngiltere Büyükelçiliği Ankara Sıkça Sorulan Soruları