image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Başvuru Evrakları İngiliz Konsolosluğu Gaziantep’e Mi Teslim Edilmelidir?

Gaziantep’te İngiliz Konsolosluğu bulunmamakla birlikte İngiltere vizesi başvuru evrakları belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, vize başvuru randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine teslim edilebilmektedir.

Türkiye’deki İngiliz Konsolosluğu birimleri çeşitli statülerde ve farklı görevlerde bulunmaktadır. İzmir’de bulunan İngiliz Konsolosluğu, başka şehirlerde bulunan Muavin, Fahri İngiliz Konsolosluğu birimleri de diplomatik faaliyetler yürütmektedir. Ancak hiçbir konsolosluk biriminin İngiltere vizesi başvuruları ile ilgilenmesi söz konusu değildir. Türkiye’de İngiltere’ye gitmek amacıyla yapılan vize başvurularını değerlendiren ve sonuçlandıran tek konsolosluk birimi olan İstanbul İngiltere Başkonsolosluğudur ancak buraya da bireysel olarak gidip başvuru yapılamaz.

Türkiye’de İngiltere vizesi başvurusu toplam 7 şehirde bulunan başvuru merkezleri aracılığı ile olur. Dolayısıyla İngiltere vizesi başvuru evraklarına teslim edilen birimler bunlardır. İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için firmamız müşterilerine CSS Legal tarafından sağlanacak olan evrak listesindeki evrakların tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir.

Vize başvuru merkezleri Türkiye’de Ankara, Gaziantep, İzmir, İstanbul, Bursa, Adana ve Antalya’da bulunmaktadır. Başvuru evrakları konusunda herhangi bir danışmanlık hizmeti verme yetkisi olmayan bu başvuru merkezleri, birçok insanın oturduğu şehirden veya oturduğu şehre en yakın başvuru merkezine vize başvurusunda bulunmasını sağlamıştır, yani kolaylaşmıştır.  Gaziantep’te ikamet eden adaylar da başvuru evraklarını Gaziantep’te bulunan İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine teslim edebilir. Unutulmamalı ki; İngiltere vizesi başvuru merkezleri ve İngiliz Konsolosluğu birimleri birbirlerinden tamamen farklıdır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvuru yapılabilir ve her konuda detaylı bilgi alınabilir. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçilebilmektedir.

Bu sayfa 1681 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Gaziantep Sıkça Sorulan Soruları