image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Biyometrik Bilgiler İngiliz Konsolosluğu Gaziantep’te Mi Alınır?

Gaziantep’te İngiliz Konsolosluğu bulunmamaktadır ve İngiltere vizesi için verilmesi gereken biyometrik bilgiler, İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine verilmektedir.

Türkiye’de İngiliz Konsolosluğu birimleri farklı statülerle bulunmaktadır ancak İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak olan kişiler İngiliz Konsolosluğu birimlerine değil bir İngiltere Vize Başvuru Merkezine müracaat etmelilerdir. Bu merkezlerden biri de Gaziantep’te yer almaktadır. Vize başvuru merkezi, başvuru yapacak olan adayların vize başvuru evraklarını ve biyometrik kayıtlarını İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’a iletmek üzere alır çünkü Türkiye’de tüm İngiltere vizesi başvuruları bu konsolosluk biriminde değerlendirilir. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan başvuru merkezleri Gaziantep, İzmir, İstanbul, Ankara, Adana, Antalya ve Bursa’da bulunmaktadır. Bu başvuru merkezlerinde görevliler ise vize sonuçlarını belirleyen kişiler olmamakla birlikte başvuru merkezine teslim edilen ve daha önceden belgeleri hazırlanmış, tercümeleri yapılmış, İngilizce doldurulmuş formları hazırlanmış, ödemeleri yapılmış ve randevusu alınmış olmak suretiyle hazır hale getirilen vize başvuru dosyalarını kabul eder ve biyometrik bilgileri alırlar. İngiltere vizesi başvuru prosedüründe önemli bir yeri olan biyometrik kayıtların alınması da başvuru evrakları kadar dikkatlice başkonsolosluk vize memurları tarafından incelemeye alınır. Söz konusu biyometrik bilgiler ise başvuru sahibinin fotoğrafı ve parmak izidir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1579 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Gaziantep Sıkça Sorulan Soruları