image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Gaziantep’in İletişim Bilgileri Nedir?

Gaziantep’te İngiltere Konsolosluğu birimi yer almamakla birlikte İngiltere vizesi başvuruları, İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

Türkiye’deki İngiltere Konsolosluğu birimlerine vize başvuru yapılamaz. Örneğin; İzmir’de bulunan İngiliz Konsolosluğu veya İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna İngiltere’ye gitmek üzere vize başvurusunda bulunulamaz.

Gaziantep’te ikamet eden ve İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak olan firmamız müşterisi başvuru sahipleri Gaziantep’te bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezine önceden uzmanlarımızla birlikte randevu alarak müracaat edebilirler. CSS Legal danışmanları tarafından başvuru sahibine sağlanacak olan ve kişinin durumu ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvuruları için hazırlanması gereken belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, bütün formların doldurulup, vize/başvuru ücretlerinin ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra parmak izi ve fotoğrafınızın alınması yani biyometrik bilgilerinizin alınmasını sağlamak ve bunun yanı sıra önceden tamamlanmış olan başvuru dosyasının İngiliz Konsolosluğunun vize bölümüne incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilmesi ve kişiye en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevu gün ve saatinde hazır olan başvuru dosyasını İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim ettikten sonra başvuru gerçekleştirilebilir. Dolayısıyla Gaziantep’ten vize başvurusu yapacak olan kişiler vize başvurusu için herhangi bir konsolosluğa gitmek veya şehir değiştirmek zorunda değildirler.

Gaziantep’teki İngiltere Vize Başvuru Merkezi Muammer Aksoy Bulvarı’nda bulunmaktadır. 2014’den beri vize başvurularını kabul eden bu başvuru merkezinde diğer başvuru merkezlerinde de olduğu gibi vize başvurusunda bulunan adayların başvuru evraklarını alır ve biyometrik kayıtlarını da alarak incelenip sonuçlandırılmak üzere İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu’na iletir. Türkiye’de Gaziantep dışındaki başvuru merkezleri; İzmir, Adana, Antalya, Ankara, Bursa ve İstanbul’da bulunmaktadır.  Türkiye’de vize başvurularının kabul edildiği merkezler sadece bunlardır. Bunların dışında konsolosluk birimleri dâhil hiçbir yere vize başvurusu yapılamaz.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2470 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Gaziantep Sıkça Sorulan Soruları