image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Gaziantep’e İngiltere Vizesi Başvurusu Yapılır Mı?

Gaziantep’te İngiltere Konsolosluğu bulunmamakla birlikte olsaydı dahi İngiltere vizesi başvurusu İngiltere Konsolosluğuna değil belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere dosyanın ve biyometrik bilgilerin İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesiyle yapılabilmektedir.

Türkiye’de İngiltere’yi temsil etmek üzere çeşitli İngiltere Konsolosluğu birimleri bulunmaktadır. Ancak İngiltere vizesi başvurusu konsolosluk birimlerine doğrudan yapılamaz. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvuruları vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, başvuru formları İngilizce doldurulup, varsa vize harcı ve diğer ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili prosedürlerin tamamlanmasının ardından danışmanlarımızca alınacak randevunun gün ve saatinde önceden hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine biyometrik bilgilerle (fotoğraf ile parmak izleri) birlikte elden teslim edilmesi gerekir.

Gaziantep’ten yapılan başvurularda da vizeye başvuracak olan başvuru sahipleri burada bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuruda bulunmalıdırlar. Yani Gaziantep’te ikamet eden başvuru sahipleri vize başvurusunda bulunmak için başka bir şehre gitmek zorunda değildirler. Yukarıda da bahsedildiği üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine müracaat edebilmek için öncelikle başvuru dosyası eksiksiz hazırlanıp sonrasında randevu alınması gerekir.

Türkiye’de başvuru merkezleri Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Antalya ve Bursa’da bulunmaktadır. Vizeye başvuracak olan adaylar kendilerine en yakın vize başvuru merkezine randevu alarak müracaat edebilirler. Başvuru merkezleri randevusuz vize başvuru evraklarınızı teslim etmenize izin vermez. Randevu gün ve saatinizde başvuru merkezinde olmanız gerekmektedir. Vize başvuru merkezleri vize başvuruları hakkında danışmanlık vermez veya vize sonucu ile ilgili bir karar veremezler. İngiltere vizesi başvuruları yalnızca İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul tarafından değerlendirilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal danışmanları ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz. 

Bu sayfa 1672 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Gaziantep Sıkça Sorulan Soruları