image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Vize Randevusu İngiliz Konsolosluğu Gaziantep’ten Mi Alınır?

Bir İngiliz Konsolosluğu birimi Gaziantep’te bulunmamaktadır ancak İngiltere vizesi randevusu İngiliz Konsolosluğundan alınamaz, İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınabilir.

Türkiye’deki İngiliz Konsolosluğu birimleri vize randevusu verme yetkisine sahip değildir. Türkiye’den yapılan tüm İngiltere vizesi başvuru dosyalarının değerlendirildiği İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’dan dahi vize randevusu alınamamaktadır. Aynı şekilde Gaziantep, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana ve Antalya’da bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezine giderek de randevu alınamaz. Bu merkezlere hâlihazırda vize randevusu almış olarak, bu randevunun günü ve saatinde gidip başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler (parmak izleri, fotoğraf) teslim edilerek başvuruda bulunabilinir.

Vize başvurularında önce başvuru sahibinin kendi adına bir kayıt oluşturulması ve başvuracağı vize türünün belirlemesi gerekmektedir.  Başvuru sahibinin hangi vize türüne başvuracağı uzmanlarımızca belirledikten sonra başvuru belgeleri tamamlanıp, tercümeleri yapılıp, başvuru formunu da doldurduktan sonra başvuru ücreti ödenerek vize randevusu kişinin istediği gün ve saatte kendisine en uygun İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru yapabileceği şekilde alınır. Gaziantep’te ikamet eden başvuru sahipleri vize randevularını almak ve başvurularını gerçekleştirebilmek için CSS Legal ofisleriyle irtibata geçebilirler.

Son olarak unutulmamalıdır ki; vize harcı ödenmeden randevu alınamaz ve randevu alınamadan da İngiltere vizesi başvurusunda bulunulamaz. Vize harçları ise İngiltere Vize Başvuru Merkezi tarafından değil İngiltere Hükümeti tarafından belirlenmekte ve zamanla değişebilmektedir. Başvuru yapacak kişilerin vize randevusunu almadan önce başvuru prosedürü, vize harcı vb.ni öğrenmesi faydalı olacaktır. Bunun için başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanları ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1656 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Gaziantep Sıkça Sorulan Soruları