image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Başvuru Evrakları İngiliz Konsolosluğu Ankara’ya Mı Teslim Edilmelidir?

Ankara’dan yapılan başvurularda İngiltere vizesi başvuru evrakları Ankara’da yer alan temsilcilik birimi İngiltere Büyükelçiliğine değil, İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmelidir.

Ankara’da İngiltere’yi temsil etmek üzere İngiliz Konsolosluğu değil İngiltere Büyükelçiliği vardır ancak vize başvuru evrakları İngiltere Büyükelçiliğine teslim edilemez. Ankara’dan İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak olan başvuru sahipleri, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa başvuru/vize ücreti ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere CSS Legal uzmanlarının hazırladıkları İngiltere vize başvuru dosyasının ve biyometrik bilgilerin (fotoğraf ile parmak izleri) teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine müracaat etmelidir.  Vizeye başvuracak olan herkesin randevu alması gerekir.

İngiltere vizesi başvuru evraklarının hangileri olduğu konusunda ise ne Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliği ne de Türkiye’deki diğer İngitere Konsolosluğu birimleri danışmanlık hizmeti verebilir. Bunun yanı sıra İngiltere Vizesi Başvuru Merkezleri de başvurularla ilgili danışmanlık veremez, yalnıza başvuru sahiplerinin hangi belgeleri getirip hangilerini getirmediklerini kontrol eder eksiklik varsa bunu kişiye başvuruya kabul ederken bildirirler ancak başvuruda tüm belgelerin tam olması ve eksiksiz bir başvuru gerçekleştirilmesi gerektiği için artık çok geç kalınmış olacaktır. O nedenle prosedürlere uygun ve titizlikle hazırlanacak bir başvuru yapmak için CSS Legal uzmanlarından profesyonel destek alınabilir. Bunun yanı sıra vize başvuru merkezlerinin vize sonuçlarının değerlendirilmesinde veya sonuçlandırılmasında da herhangi bir etkisi yoktur. Konsolosluğun ön bürosu gibi çalışmakta, yalnızca başvuru dosyalarını kabul etmektedir.

Vize başvuru evrakları İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenmektedir ve sonuçlandırılmaktadır. Ancak vize sonuçları İngiltere Başkonsolosluğu’ndan alınamaz. Vize sonuçları yani vize başvuru evrakları başvurduğunuz başvuru merkezinden alınabilir veya talepte bulunursanız adresinize kuryeyle gelebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1618 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Ankara Sıkça Sorulan Soruları