image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Ankara Nerededir?

Ankara’da İngiltere temsilciliği birimi olarak İngiltere Büyükelçiliği bulunmakla birlikte İngiltere vizesi başvuruları buraya yapılamamaktadır.

Ankara’da sadece İngiltere Büyükelçiliği bulunmaktadır ve başka bir İngiltere Konsolosluğu birimi Ankara’da yer almamaktadır. Türkiye’deki İngiliz Konsolosluğu birimleri birbirinden farklıdır ve hepsinin ayrı görevleri vardır. Türkiye’deki İngiltere temsilcilikleri; İzmir’de İngiltere Konsolosluğu, İstanbul’da İngiltere Başkonsolosluğu, Antalya’da İngiltere Muavin Konsolosluğu ve Bodrum, Marmaris, Fethiye’de İngiltere Fahri Konsoloslukları şeklinde konumlanmıştır. Türkiye’deki tüm İngiltere temsilciliklerinin en yetkili temsilcisi Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliğidir. Büyükelçilik idari işlemlerle ilgilenmez, daha çok devletlerarası organizasyonlar, görüşmeler, müzakereler gibi etkinliklere ev sahipliği yaparlar. Bunun yanında Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliği İngiltere vizesi konusunda danışmanlık verme konusunda da faaliyet göstermez.

Ankara’daki İngiltere temsilcisi olan büyükelçilik Şehit Ersan Caddesi 46/A, Çankaya/Ankara adresinde yer almaktadır. İngiliz vatandaşları Türkiye’de bulundukları süre boyunca herhangi bir durumda bu adreste bulunan elçilikten yardım talep edebilecektir.
İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1738 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Ankara Sıkça Sorulan Soruları