image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Biyometrik Bilgiler İngiliz Konsolosluğu Ankara’da Mı Alınır?

Ankara’da İngiltere’yi temsilen bulunan birim İngiltere Büyükelçiliğidir ve başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgiler de bu temsilcilikte değil İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinde alınmaktadır.

İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak diplomatik pasaporta sahip olmayan herkes biyometrik bilgilerini başvuru merkezinde vermek zorundadırlar, aksi takdirde geçerli bir vize başvurusu yapılamaz. Ankara’dan İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak olan başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarının sağlayacağı belge listesine göre belgelerin tamamlanması, tercümelerinin yapılması, İngilizce başvuru formlarının doldurulması, başvuru harç ve ödemelerinin yapılması, vize başvuru randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere dosyanın teslim edilebildiği ve bir tanesi Ankara’da bulunan İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine başvuru dosyaları ile beraber biyometrik bilgilerini de vermelidirler. Başvuru merkezi tarafından alınan biyometrik bilgiler, fotoğraf ve parmak izleridir. Bu işlemler, belirli kurallar çerçevesinde alınır.

Türkiye’de Ankara İngiltere Büyükelçiliği ve İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu da dâhil olmak üzere başka hiçbir temsilcilik bu işlemleri gerçekleştirmemektedir. Biyometrik bilgilerin ve vize başvuru dosyalarının teslimi yalnızca başvuru merkezlerinde gerçekleşir. Ayrıca İngiliz Konsolosluğu birimleri vize başvuru prosedürü konusunda danışmanlık hizmeti de vermemektedir. Türkiye’deki İngiltere Konsolosluğu birimlerinin görevleri daha çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına değil, İngiliz vatandaşlarına yöneliktir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1578 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Ankara Sıkça Sorulan Soruları