image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Ankara’ya İngiltere Vizesi Başvurusu Yapılır mı?

Başkent Ankara'da İngiltere temsilcilik birimi olarak İngiltere Büyükelçiliği bulunmakla birlikte İngiltere vizesi başvuruları büyükelçiliğe yapılamamaktadır.

Ankara’da İngiltere Büyükelçiliği bulunmaktadır.  İngiltere Büyükelçiliği sadece Ankara’da bulunmaktadır ve vize başvurularını kabul etme veya değerlendirme konularında faaliyette bulunmamaktadır. İngiltere vizesi işlemlerini değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sadece İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu sahiptir. Türkiye’deki başka hiçbir İngiltere Konsolosluğu birimi vize başvurularını kabul edemez veya sonuçlandıramaz.

Ankara’daki büyükelçilik, İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu veya diğer İngiltere Konsolosluğu birimleri vize başvurusu konusunda danışmanlık hizmeti de vermez. Örneğin; hangi vizeye başvurulması gerektiği, başvuru belgelerinin hangileri olması gerektiği, vizenin ne zaman sonuçlanacağı gibi bilgiler vermezler. Aynı şekilde İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinin de bu konuda danışmanlık verme yetkisi yoktur. Türkiye’de toplam 7 şehirde bulunan başvuru merkezleri başvuru sahiplerinin yalnızca başvuru dosyalarını kabul eder ve biyometrik kayıtlarını alır.

CSS Legal danışmanları tarafından başvuru sahibine sağlanacak olan ve kişinin şahsi ve maddi durumu ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvuruları için hazırlanması gereken belge listesine göre belgelerin tamamlanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, bütün formların doldurulup, vize/başvuru ücretlerinin ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra biyometrik bilgilerinizin (parmak izi ve fotoğraf) alınmasını sağlamak ve bunun yanı sıra önceden tamamlanmış olan başvuru dosyasının İngiliz Konsolosluğunun vize bölümüne incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilmesi ve kişiye en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevu gün ve saatinde hazır olan başvuru dosyasını İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim ettikten sonra başvuru gerçekleştirilebilir. Burada alınan dosyalar incelenip sonuçlandırılmak üzere İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna iletilir.  Başvuru sahipleri vize sonuçlarını başvurdukları İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinden alabilirler veya kargo ile adreslerine gönderilmesini talep edebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1580 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Ankara Sıkça Sorulan Soruları