image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Vize Randevusu İngiliz Konsolosluğu Ankara’dan Mı Alınır?

Ankara’dan yapılacak başvurularda İngiltere vizesi randevusu İngiliz Konsolosluğundan değil başvuru dosyasının belgelerinin uzmanlarımızın temin edeceği belge listesine göre tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru ücreti ödemelerinin yapılıp, konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinden alınmalıdır.

İngiltere vizesi başvurusu, CSS Legal danışmanları tarafından başvuru sahibine sağlanacak olan, kişinin şahsi durumu ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvuruları için hazırlanması gereken belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, bunların tercümelerinin yapılıp, bütün formların doldurulup, vize/başvuru ücretlerinin ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra parmak izi ve fotoğrafınızın alınması yani biyometrik bilgilerinizin alınmasını sağlamak ve bunun yanı sıra önceden tamamlanmış olan başvuru dosyasının İngiliz Konsolosluğunun vize bölümüne incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilmesi ve kişiye en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevu gün ve saatinde hazır olan başvuru dosyasını İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim ederek başvuru gerçekleştirilebilir.

İngiltere vize randevusu uzmanlarımızca internetten online olarak alınır, dolayısıyla nerede bulunulduğunun bir önemi yoktur. Vize randevusunun Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Dairesinin resmi web sitesinden alınmalıdır. Randevu, başvurusunu firmamızla yapan başvuru sahibinin kendisine en yakın başvuru merkezine başvuru yapabileceği şekilde danışmanlarımızın tavsiye ve yönlendirmeleri ile alınmaktadır. Örneğin; Ankara’da ya da çevresindeki bir ilde ikamet eden başvuru sahipleri için Ankara’da da bulunan ve diğer prosedürel işlemler uzmanlarımızca gerçekleştrildikten sonra başvuru dosyası ile biyometrik bilgilerin İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmesi ve bir karara bağlanması için teslim edildiği İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine başvuracak şekilde randevu alınmalıdır. Randevu saatinde başvuru merkezinde olmaya özen gösterilmelidir. Geç kalındığı takdirde başvuru sahibinin yerine sıradaki kişi alınabilir ve tekrar randevu almak zorunda kalınabilir.

İngiltere vizesi başvuru dosyaları ise başvuru merkezi tarafından veya Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliği tarafından ya da herhangi bir İngiliz Konsolosluğu tarafından incelenmez. Türkiye’den yapılan tüm İngiltere vizesi başvuruları İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilir ve karar verilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1603 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Ankara Sıkça Sorulan Soruları