image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’den Yatırımcılara Şok Karar!

İngiltere İçişleri Bakanlığı kara para aklama, organize suçlar vb. suçlar ile mücadele etmek üzere Tier 1 İngiltere Yatırımcı Vizesi başvurularını duraklatma kararı aldı.

İngiltere'den Yatırımcılara Şok Karar!

İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office), İngiltere Yatırımcı Vizesi başvurularını askıya alacak. Bakanlıktan yapılan açılamada kara para aklama, organize suçlar vb. suçlar ile mücadele etmek için böyle bir önlem alacakları duyuruldu. Özellikle Rus oligarklar ve Çinli zenginler tarafından sıklıkla sürekli oturum izni ve İngiltere vatandaşlığı kazanmak için kullanılan bu İngiltere çalışma vizesi başvuruları 8 Aralık 2018 itibarıyla dondurulacak. Tier 1 İngiltere Yatırımcı Vizesi başvurularının 2019 yılı boyunca da dondurulacağı bildirildi.

Tier 1 İngiltere Yatırımcı Vizesi’nin askıya alınması, Birleşik Krallık ile Rusya ilişkilerinin Soğuk Savaş döneminden bu yana en kötü dönemini eski Rus çifte ajanının ve kızının geçtiğimiz mart ayında zehirlenmesiyle yaşamasının ardından geldi. Başbakan Theresa May bu olaya misilleme yaparak özellikle Rusları etkileyecek olan bu yatırımcı başvurularını duraklatma kararı aldı.

Puan bazlı İngiltere vizesi türlerinden olan Tier 1 İngiltere Yatırımcı Vizesi başvurularının dondurulması tüm dünyadaki yatırımcıları etkilemekle birlikte en çok Rus oligarkları etkileyecek. Çünkü İngiltere uzun bir süredir özellikle çok daha hafif yargılama süreçleriyle Rus zenginler için oldukça güvenli ve cazip bir ülke konumundaydı. Bu nedenle iş yapmak, malvarlıklarını korumak, çocuklarını iyi şartlarda yetiştirmek için en çok İngiltere’yi tercih ediyorlardı.

İngiltere Vize ve Göçmenlik Bakanı Caroline Nokes bu duraklama ile ilgili “Kurallara uymayan ve sistemi suistimal eden kişileri tolere etmeyeceğiz. Yalnızca İngiltere’nin ekonomisini destekleyecek uygun yatırımcıların göçmenlik sisteminden yararlanmalarını sağlayacağız.” açıklamasında bulundu.

İngiltere Yatırımcı Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi gibi çalışma vizesi türleri hakkında güncel gelişmeleri web sitemizin ana sayfasında yer alan İngiltere Vizesinde Son Gelişmeler bölümünden takip edebileceğiniz gibi CSS Legal uzmanlarını arayarak da en güncel bilgileri alabilir, kendinize en uygun seçeneği öğrenerek İngiltere vizesi işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile başvurunuzu gerçekleştirebilir ve vize ve göçmenlikle ilgili her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services’in Londra, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerine gelerek ya da ofislere telefon ederek firmamızla iletişime geçebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla irtibata geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1746 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler