image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Vize Randevusu İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’dan Mı Alınır?

İngiltere vizesi başvurusu için alınması gereken vize randevusu İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğundan alınmaz.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurusu vize randevusu alınmadan gerçekleştirilemez. Vize randevusunun ise online olarak alınması gereklidir. Dolayısıyla İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’a direkt olarak vize başvurusu yapılamadığı gibi vize randevusu da alınamaz.

İngiltere vizesi için alınması gereken vize randevusu UK Visas & Immigration (Birleşik Krallık & Göçmenlik Kurumu)’un resmi web sitesinden alınmalıdır. Ancak vize randevusunu almadan önce kişinin İngiltere’ye seyahat amacına uygun doğru başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Bu formu online olarak doldurduktan sonra da yine online vize randevusunu alması gerekir. Vize randevusu alırken başvuru sahibi kendine en yakın İngiltere Vizesi Başvuru Merkezini seçebilir. Türkiye’deki İngiltere vize başvuru merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep ve Bursa’da bulunmaktadır.

Başvuru merkezlerinin birinden vize randevusu almadan önce mutlaka başvuru yapılacak olan vize türünün vize harcının ne kadar olduğunun öğrenilmesi gerekir. Unutulmamalıdır ki; vize harcının online olarak ödenmesi gerekir. Ödeme yapılmadığı takdirde ise vize randevusu alınamamaktadır. İngiltere vizesi türleri için olan vize harçları da İngiliz hükümeti tarafından belirlenmiştir.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1969 defa görüntülendi

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul Sıkça Sorulan Soruları