image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’un İletişim Bilgileri Nedir?

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul, Beyoğlu’nda bulunmaktadır. Ancak unutulmamalı ki İngiltere vizesi başvuruları direkt olarak Başkonsolosluğa yapılamamaktadır.

İstanbul’da yer alan İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’un Beyoğlu bölgesinde Meşrutiyet caddesinde bulunmaktadır. Türkiye’de tüm İngiltere vizesi başvuruları İstanbul’daki başkonsolosluğa gönderilmekte ve burada bulunan vize memurları tarafından incelenmektedir.  Ancak gerek İstanbul’da gerek diğer şehirlerde ikamet eden ve İngiltere vizesine başvuracak olan kişiler bilmeliler ki, İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul bireysel olarak başvuru kabul etmez. Yani vize başvurusu için başvuru evraklarınız hazır bir şekilde başkonsolosluğa başvuru yapmak istediğinizde bunu gerçekleştiremezsiniz. Dolayısıyla İstanbul’da ikamet eden ve vizeye başvuracak olan başvuru sahipleri de başvurularını başkonsolosluğa değil İngiltere Vize Başvuru Merkezine danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gereken belgeler tercüme edilip, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğu’na gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim ederek yapabilecektir. İstanbul’da ikamet eden ve İngiltere’ye gitmek üzere vize başvurusu yapacak olan kişiler vize randevularını bu başvuru merkezine müracaat edecek şekilde alabilirler. Başvuru merkezinde başvuru belgeleri ile birlikte biyometrik kayıtlarını da vermekle yükümlü olan başvuru sahipleri, randevu saatinde başvuru merkezinde olmalılardır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1929 defa görüntülendi

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul Sıkça Sorulan Soruları