image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Başvuru Evrakları İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’a Mı Teslim Edilmelidir?

İngiltere vizesi için teslim edilmesi gereken başvuru evrakları direkt olarak İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna teslim edilememekte, evrakların tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere İngiltere vize başvuru dosyasının teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilebilmektedir.

Türkiye’den İngiltere’ye gitmek üzere yapılabilen vize başvurularında bulunan adayların başvuru evrakları İstanbul İngiltere Başkonsolosluğunda incelenip değerlendirilmektedir.  Türkiye’de vize başvuru evraklarını değerlendirme ve karar verme yetkisine sadece başkonsolosluktaki vize memurları sahiptir.

İngiltere vizesi başvuru evrakları başvurulan vizenin türüne göre değişmektedir. Unutulmamalıdır ki; başvuru evrakları ile ilgili İngiltere Vize Başvuru Merkezi veya İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu danışmanlık veya destek vermemektedir. Yani hangi başvuru evraklarının olması gerektiği veya eksik olduğu, içeriklerinin nasıl olması gerektiği gibi konularda başvuru merkezleri veya başkonsolosluk danışmanlık vermez, çünkü bu birimler danışmanlık şirketleri değillerdir. İngiltere vizesi başvuru merkezleri yalnızca hangi başvuru evraklarının olup olmadığını not eder, İstanbul’daki başkonsolosluk da bu evrakları değerlendirmeye alır. Türkiye’deki hiçbir başvuru merkezi veya İngiltere Konsolosluğu birimi vize konusunda danışmanlık hizmeti vermekle yükümlü değildir.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1847 defa görüntülendi

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul Sıkça Sorulan Soruları