image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’a İngiltere Vizesi Başvurusu Yapılır Mı?

İstanbul’dan İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak olan kişiler, İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna bireysel olarak direkt gidip vize başvurusunda bulunamazlar.

Türkiye’den yapılan tüm İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’da değerlendirilir ve sonuçlandırılır. Yani vize başvuru dosyalarını vize başvuru merkezindeki görevliler değerlendiremez veya karar veremez, bu yetkiye sadece başkonsolosluktaki vize memurları sahiptir. İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğunda Türkiye’nin dört bir yanından gelen başvurular değerlendirilmekte ve sonuç başvuru sahiplerine iletilmektedir.

Her ne kadar tüm vize başvuruları İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilip sonuçlansa da, direkt olarak başkonsolosluğa vize başvurusunda bulunulamaz. Çünkü Başkonsolosluk vize başvurularını Türkiye’de 7 ilde bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile kabul eder. Bu sistem hem güvenlik hem de daha düzenli ve pratik olması bakımından uzun bir süredir bu şekildedir. Türkiye’deki başvuru merkezleri; Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya ve Adana’da bulunmaktadır. İngiltere’ye gitmek üzere vize başvuru evraklarını bu başvuru merkezlerine teslim edecek olan adaylar öncelikle vize randevularını almayı unutmamalıdırlar.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1881 defa görüntülendi

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul Sıkça Sorulan Soruları