image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Biyometrik Bilgiler İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’da Mı Alınır?

İngiltere vizesi için verilmesi gereken biyometrik bilgiler İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğunda değil belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa başvuru harcı ve diğer ödemelerinin yapılıp, öncelikli servis alınması gerekiyorsa gerekli işlemlerin yapılıp randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinde alınmaktadır.

İngiltere vizesine başvuran kişilerin vermesi gereken biyometrik bilgiler, dijital fotoğraflar ve parmak izleridir. Biyometrik bilgilerin verildiği yer ise CSS Legal danışmanları tarafından başvuru sahibine sağlanacak olan ve kişinin sahip olduğu şartlar ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvuruları için hazırlanması gereken belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, bütün formların doldurulup, vize/başvuru ücretlerinin ödenip randevu alınması ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra parmak izi ve fotoğrafınızın alınması yani biyometrik bilgilerinizin alınmasını sağlamak ve bunun yanı sıra önceden tamamlanmış olan başvuru dosyasının İngiliz Konsolosluğunun vize bölümüne incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezidir.

Vize başvuru evrakları ve biyometrik bilgiler başvuru merkezine teslim edilir ve daha sonra İstanbul İngiltere Başkonsolosluğuna iletilir. İstanbul İngiltere Başkonsolosluğundaki vize memurları da başvuru evrakları kadar biyometrik bilgileri de detaylıca inceler. Bu bilgiler de oldukça önemli ve güvenlik açısından başvuru sahipleri tarafından mutlaka verilmesi gereken bilgilerdir. Yani ne biyometrik bilgiler ne de başvuru evrakları herhangi bir konsolosluk birimine direkt teslim edilemez. Bu işlemler, başvuru merkezleri aracılığı ile gerçekleşir.

İngiltere’ye gitmek için yapılacak vize başvurusu esnasında verilen biyometrik kayıtları vermekten bazı kişiler muaf tutulmuştur. Örneğin; 5 yaşının altındaki çocuklar, diplomatik pasaport sahipleri (İngiltere’de görev yapacak olan diplomatlar veya gideceği ülkeye İngiltere üzerinden gidecek olan diplomatlar) vb. başvuru sahiplerinin vize başvuruları esnasında biyometrik kayıtlarını vermelerine gerek bulunmamaktadır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1968 defa görüntülendi

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul Sıkça Sorulan Soruları