image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İzmir’e İngiltere Vizesi Başvurusu Yapılır Mı?

İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğuna İngiltere vizesi başvurusu yapılamamakta, İngiltere vize başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa başvuru harcının ödenip, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğu daha çok Türkiye’de yaşayan İngiliz vatandaşlarının evlilik, doğum, ölüm gibi idari işlemleri ile acil durumlarda yardım sağlama gibi durumlarla ilgilenmekte olan bir konsolosluk birimidir. Yani bu konsolosluk birimi vize başvuru işlemleri veya vize işlemleri ile destek veya danışmanlık veren bir birim değildir. Bu nedenle İzmir’den başvuru belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin uzmanlarımızla yapılmasının ardıdan İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak olan kişiler yine İzmir’de bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru yapabilirler.

Türkiye’den İngiltere’ye gitmek üzere vize başvurusunda bulunacak kişiler, başvurularını başvuru dosyası hazırlık işlemleri tamamlandıktan sonra alınması gereken bir randevu ile hazırlanmış dosyalarını fiziki olarak şahsen teslim etmek üzere başvuru merkezine giderek gerçekleştirmek durumundadır. Vize başvuru dosyalarını kabul eden birimler bu başvuru merkezleridir ve Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya olmak üzere toplam 7 şehirde bulunmaktadır. Uzmanlarımız kişinin yaşadığı yere, uygun olduğu gün ve saate göre en uygun başvuru merkezinden randevu alacaklardır.  

Türkiye’den İngiltere’ye gitmek amacıyla yapılan her çeşit vize başvurusu İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenir ve sonuçlandırılır. Yani vize sonuçlarına karar veren tek birim İstanbul İngiltere Başkonsolosluğudur. Başkonsolosluktaki vize bölümü vizeleri sonuçlandırmakla yükümlüdürler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1725 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu İzmir Sıkça Sorulan Soruları