image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Biyometrik Bilgiler İngiliz Konsolosluğu İzmir’de Mi Alınır?

İzmir’deki İngiliz Konsolosluğu da dâhil olmak üzere İngiltere vizesi başvurusu için Türkiye’deki hiçbir İngiliz Konsolosluğu biriminde biyometrik bilgiler alınmaz.

İngiltere vizesine başvuran adayların biyometrik bilgileri alınır. Bu kural, İngiliz Hükümeti’nin güvenlik önlemi amacı ile koyduğu kurallardan biridir. Ancak bilinmelidir ki; biyometrik kayıtlar İngiliz Konsolosluğunda alınmaz. Bu bağlamda İzmir’den İngiltere vizesine başvuracak olan başvuru sahipleri de biyometrik bilgilerini İzmir’de bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezine verirler. İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili başvuru formları İngilizce doldurulup, varsa vize harcı ödendikten sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili işlemler yapıldıktan sonra yine danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine biyometrik bilgilerle (parmak izleri, fotoğraf) birlikte elden verilmesi gerekir. 

İngiltere’ye gitmek üzere vizeye başvuran adayların vize başvuru evrakları ve biyometrik kayıtları başvurularını yapacakları İngiltere Vize Başvuru Merkezindeki görevliler tarafından alınır. Bu başvuru merkezindeki görevliler başvuru sahibinin fotoğrafı ve parmak izi olan biyometrik bilgilerini vize başvuru prosedürüne uygun şekilde ve ölçülerde alır.  Bu bilgilerin doğru şekilde alınması ve başvuru evrakları ile teslim edilmesi çok önemlidir. Vize başvuru evrakları İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’daki memurlar tarafından incelenirken bu bilgiler de incelenir. Dolayısıyla fotoğrafın doğru ölçülerde çekilip çekilmediği, parmaklarda veya yüzde geçici hasar gibi unsurlar da en az başvuru evraklarının niteliği kadar önem taşımaktadır.

İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul Türkiye’de vize başvuru dosyalarını inceleyen ve sonuçlandıran tek birimdir. Vize başvuru evrakları Başkonsolosluktaki vize memurları tarafından dikkatlice incelenir ve bir karara varılır. Vize sonucunun çıkması ise başvurulan vize tipine veya Başkonsolosluğun o dönemdeki yoğunluğuna göre değişebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1752 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu İzmir Sıkça Sorulan Soruları