image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Vize Randevusu İngiliz Konsolosluğu İzmir’den Mi Alınır?

İzmir’den yapılan İngiltere vizesi başvuruları İngiliz Konsolosluğuna yapılamadığı için vize randevusu İzmir’deki İngiliz Konsolosluğundan alınamamakta, İngiltere Vize Başvuru Merkezinden İngiltere vize başvuru dosyasında bulunması gereken belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılmasının ardından başvuru dosyasının konsoloslukta değerlendirilebilmesini sağlamak üzere teslim edildiği başvuru merkezinden randevu alınabilmektedir.

İzmir de dâhil olmak üzere, Türkiye’den yapılacak olan hiçbir İngiltere vizesi başvurusu herhangi bir İngiltere Konsolosluğu birimine yapılamaz, vize randevusu da İngiltere Konsolosluğundan alınamaz. Vize randevusu sadece online olarak UK Visas & Immigration yani Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Dairesinin resmi web sitesinden alınır.

Vize randevusu alınırken başvuru sahibi istediği ve kendisi için en uygun olan İngiltere Vizesi Başvuru Merkezini seçebilir. Türkiye’de toplam 7 tane şehirde başvuru merkezi vardır. Bu şehirler; İzmir, Ankara, İstanbul, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep’tir. Toplam 7 ilde bulunan bu başvuru merkezleri randevusu olan kişilerin vize başvuru evraklarını kabul eder, biyometrik kayıtlarını alır ve İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’a incelenmek ve sonuçlandırılmak üzere iletir. Yani vize başvurularını değerlendiren kurum İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’dur. Gerek İzmir’deki İngiliz Konsolosluğu, gerek Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliği vize işlemleri ile ilgili herhagi bir faaliyette bulunmaz ve vize randevusu vermez. Vize randevusu online olarak alınır ve başvurular sadece başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği başvuru merkezlerine yapılır. Unutulmamalıdır ki; randevu almanın yani başvuru yapabilmenin belirli bir ücreti vardır. Bu ücret, başvuracağınız vize tipine göre değişmektedir. Ücreti önceden netleştirip buna göre başvuru yapmanız tavsiye edilir. Bunun için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1955 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu İzmir Sıkça Sorulan Soruları