image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Başvuru Evrakları İngiliz Konsolosluğu İzmir’e Mi Teslim Edilmelidir?

İzmir’den yapılacak olan İngiltere vizesi başvurularında başvuru evrakları, İzmir’deki İngiliz Konsolosluğuna değil uzmanlarımızca hazırlanan belge listesine göre belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması işlemlerinin ardından randevu alınarak İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmelidir.

Türkiye’den İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurusu İzmir’deki İngiltere Konsolosluğu da dâhil olmak üzere hiçbir İngiltere Konsolosluğu birimine doğrudan yapılamaz. Vize başvuru evrakları, İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenir ancak başvuru evraklarının teslimi İngiltere Vize Başvuru Merkezine olur. Vize başvuruları CSS Legal danışmanları tarafından başvuru sahibine sağlanacak olan ve başvuru sahibinin kişisel durumu ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvuruları için hazırlanması gereken belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, bütün formların doldurulup, vize/başvuru ücretlerinin ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra parmak izi ve fotoğrafınızın alınması yani biyometrik bilgilerinizin alınmasını sağlamak ve bunun yanı sıra önceden tamamlanmış olan başvuru dosyasının İngiliz Konsolosluğu’nun vize bölümüne incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilmesi ve kişiye en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevu gün ve saatinde hazır olan başvuru dosyasını İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim ettikten sonra başvuru gerçekleştirilebilir.

Türkiye’de İngiltere vize başvurusunun gerçekleştirilebileceği vize başvuru merkezleri şu şehirlerimizde yer almaktadır; Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Gaziantep, Adana ve Antalya. Vize randevusu alınırken başvuru sahibi istediği şehirdeki başvuru merkezini seçebilir ve başvuruda bulunabilir. Ancak bu noktada bilinmeli ki; başvuru evrakları vize başvuru merkezinde veya İzmir’deki İngiltere Konsolosluğunda değil, yalnızca İstanbul İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilir. Yani vize başvurusunu değerlendirmeyi İzmir’deki İngiliz Konsolosluğu veya başvuru merkezlerindeki görevliler değil İstanbul’da yer alan başkonsolosluktaki vize memurları karar verir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1694 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu İzmir Sıkça Sorulan Soruları